Slovenka odišla do moslimskej krajiny: Žije sa tu lepšie ako na Slovensku. Super lacno nakúpite takmer čokoľvek (ROZHOVOR)

  • Turecko sa pre ňu stalo druhým domovom, dnes naň nedá dopustiť
  • Slovenska Natália v rozhovore odkazuje, že predsudky sú zbytočné, toto je jej príbeh
  • Turecko sa pre ňu stalo druhým domovom, dnes naň nedá dopustiť
  • Slovenska Natália v rozhovore odkazuje, že predsudky sú zbytočné, toto je jej príbeh

Obrazy nebezpečných nástrah moslimských krajín sa nám často pred očami vyjavia skôr, ako necháme jednotlivcov vyrozprávať ich skutočné životné príbehy.

Niekomu by sa možnosť života kresťanky v moslimskom Turecku mohla zdať nebezpečná, no pre Natáliu sa stala táto krajina druhým domovom.

„Práve tie kultúrne jazykové, či náboženské odlišnosti vás veľmi obohacujú, začínate sa pozerať na svet inými očami ako doposiaľ a rozšíria sa vám obzory.“ Prečítaj si, ako Turecko spoznávala a čo jej na ňom učarovalo až tak, že sa v ňom cíti ako doma.

  • Ako spoznávala Turecko
  • Čo jej v ňom učarovalo
  • Prečo sa tam cíti ako doma
  • A či musí nosiť hijab

Najzásadnejšia otázka je, prečo ste si, ako kresťanka, vybrali na svoje cesty práve moslimskú krajinu?

Keď som tam bola prvýkrát na dovolenke, tak sa mi tam veľmi zapáčilo. Vždy som túžila žiť v slnečnej krajine. K Turecku cítim veľkú spätosť, dokonca až takú, že som sa začala učiť turecky z vlastnej vôle.

Krajina má bohatú históriu, veľa pamiatok, krásne zákutia, teplú klímu, lacnejšie služby aj potraviny a taktiež Turci majú iný lifestyle, ktorý nie je stresujúci a mne sa veľmi páči. Asi ma trošku ovplyvnila aj ich kinematografia, zaujala ma inakosť kultúr.

Dostali ste sa v Turecku vďaka odlišnosti vierovyznania do komplikácií?

Turci sú prevažne moslimského vierovyznania, ja som síce kresťanka, ale osobne som sa nestretla s nijakým obmedzovaním alebo nebezpečenstvom. Neprišla som do konfliktu s nikým.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: Ochutnej Turecko
'

Najnovšie