Slovenka žila roky v Japonsku: Balans medzi prácou a životom tu neexistuje, no Slováci sa majú čo učiť

  • Hana strávila istý čas v Japonsku
  • Prezradila nám, čo všetko sa dá v tejto krajine zažiť
  • A to, prečo sa oplatí vidieť Japonsko aspoň raz za život
Japonsko
Japonsko, unsplash/Johannes Waibel
  • Hana strávila istý čas v Japonsku
  • Prezradila nám, čo všetko sa dá v tejto krajine zažiť
  • A to, prečo sa oplatí vidieť Japonsko aspoň raz za život

Japonsko je jedinečná ostrovná krajina, ktorá vo svojom hlbokom vnútri ukrýva mnoho zaujímavostí. Výnimočná kultúra, jedinečné tradície a tajomstvá tvoria iba časť života, no v skutočnosti to práve tam len začína. 

Často sa hovorí, že Japonsko patrí medzi najunikátnejšie krajiny na svete. Ale prečo? Čo všetko môžeš v tejto krajine objaviť a prečo priťahuje stále viac zahraničných turistov?

Hana Melegová, cestovateľka a foodvlogerka, ktorá žila v krajine vychádzajúceho slnka takmer tri roky, nám poskytla odpovede na tieto otázky a ponúkla aj viac nezvyčajných zážitkov, ktoré Japonsko ponúka. Dvere do úplne iného sveta sa nám otvárajú prostredníctvom jej príbehu.

„Storočné chrámy a svätyne zašité v úzkych uličkách sú obklopené výškovými budovami. Zenové záhrady sú zasadené do betónových džunglí. Tradičné umenie a remeslá dopĺňa Japonské anime a manga. Pridaj do toho ryžové polia, dychberúcu prírodu, ľudí v kimonách, všadeprítomné bicykle, a máš návod na skutočne unikátnu krajinu,“ prezradila dlhoročná cestovateľka.

„Áno, každá krajina je niečím očarujúca, no nie je náhoda, že Japonsko sa pravidelne umiestňuje v rebríčkoch krajín, ktoré ľudia najviac túžia navštíviť. Je to krajina plná kontrastov, ktoré spolu ladia v dokonalej harmónii.“ 

  • Prečo Japonsko patrí medzi najobľúbenejšie krajiny sveta
  • V čom je japonská kuchyňa iná v porovnaní s tou našou
  • Čím by sa malo Slovensko inšpirovať od Japoncov a naopak
  • Aké príslovie a recept k dlhovekosti majú ľudia na Okinawe

Prečo práve Japonsko a kedy si po prvýkrát začala zisťovať, že práve táto krajina sa pre teba stane druhým domovom?

Pre mňa bolo Japonsko veľmi dlho vysnívanou turistickou destináciou. Predtým sme s manželom žili roky v Sydney, kde som pracovala v cestovnej agentúre. Veľmi veľa našich zákazníkov chodilo práve do Japonska, a tak moja túžba navštíviť ho len rástla.

Pri odchode zo Sydney sme zistili, že Japonsko otvorilo Working Holiday víza, ktoré nie je ťažké obdržať. Neskôr pri našich cestách Juhovýchodnou Áziou sme sa zas stretli s jedným Američanom, ktorý v Japonsku žil a pracoval ako učiteľ. Dal nám veľa užitočných rád, tak sme to brali ako znamenie ísť to tam aspoň vyskúšať.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá