Slovenka žila roky v USA. Mala problém nájsť si prácu, dnes učí ľudí sebavedomiu
- Michaela Ray je Slovenka žijúca v Belgicku, ktorá vyštudovala neurolingvistické programovanie na NLP Univerzite v Kalifornii
- Pracuje ako NLP koučka a všimla si, že pôvod mnohých problémov si prinášame z detstva
- Napísala preto knihu, ktorá človeku pomôže vybudovať si zdravé sebavedomie

- Michaela Ray je Slovenka žijúca v Belgicku, ktorá vyštudovala neurolingvistické programovanie na NLP Univerzite v Kalifornii
- Pracuje ako NLP koučka a všimla si, že pôvod mnohých problémov si prinášame z detstva
- Napísala preto knihu, ktorá človeku pomôže vybudovať si zdravé sebavedomie
Michaela Ray je úspešná Slovenka, ktorá vďaka tvrdej práci na sebe prerazila aj vo svete. Aktuálne žije s manželom a deťmi v Belgicku, no pred príchodom do tejto krajiny strávila významnú časť svojho života aj v USA. Rozhodnutie sa presťahovať do Ameriky padlo kvôli jej bývalému manželovi (Američanovi), ktorý vtedy riešil vážnu zdravotnú situáciu jeho rodičov.
„Presťahovali sme sa na malú dedinku vo Wisconsine k jeho rodičom. Bolo to práve v období bankovej/hospodárskej krízy, takže som si tam dlho nevedela nájsť prácu. Chýbali mi priatelia aj rodina a cítila som sa tam ako na pustom ostrove, bez uplatnenia. Na ilustráciu, najväčšia udalosť roka tam bola výstava kamiónov a najlepšie platená práca v meste bol strážnik vo väznici,“ opísala nám Michaela.
Skúsila sa preto prihlásiť na kurz daňového poradenstva a asi po pol roku získala sezónnu prácu na čiastočný úväzok, s minimálnou mzdou a potrebou dochádzať vyše hodiny tam a späť.
„Vypĺňala som daňové priznania. Považovala som to za úspech, že mám konečne prácu aspoň na 3 mesiace v roku, ale z pochopiteľných dôvodov som hľadala ďalej.“
Keď vie človeku skomplikovať život vzdelanie
Michaela húževnato posielala desiatky životopisov, vypĺňala online prihlášky, ale väčšinou nedostala žiadnu odpoveď. A ak už niekto odpovedal, najčastejšie sa stretávala s tým, že je prekvalifikovaná.
„A tak som už pomaly vyškrtávala položky z môjho CV, vrátane vysokoškolského štúdia, aby ma vôbec niekde pozvali na pohovor. Ale ani to nepomohlo.“
„Keď som už bola úplne frustrovaná, zoznámila som sa s Jankou (zakladateľa bratislavského projektu La caramela). Keď som sa jej sťažovala, že si neviem nájsť prácu, jej manžel mi povedal o otvorenej pozícii v ich firme. Zobral moje CV a položil ho šéfovi daného oddelenia na stôl, nič viac, nič menej. Nemal žiadny dosah na to, koho vyberú. Ale práve vďaka tomu som konečne dostala aspoň pozvánku na pohovor.“
(Zrušiť môžeš kedykoľvek)
V tomto článku sa po odomknutí dozvieš
- O Poľkách sa domnievajú, že sú všetky upratovačky, o Rumunoch, že sú to šoféri kamiónov. Čo si v Bruseli myslia o Slovákoch?
- V čom by sme sa ako Slováci mali inšpirovať od Američanov
- Čo chýba slovenským vysokým školám
- Čo je NLP a prečo sa ho Michaela rozhodla študovať a praktizovať
- Slováci robia pri výrobe detí jednu zásadnú chybu, hovorí koučka Michaela
- Byť sebavedomý a arogantný sú dve úplne odlišné veci, hoci sa často zamieňajú
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom
- Benefity v hodnote viac ako 100 €