Slovenskému Beesafe sa v poslednom roku darilo: Ambiciózny startup hľadá nové posily!

  • Slovenský startup Beesafe má za sebou mimoriadne úspešný rok 2015 a množstvo nových výziev pred sebou.
Screen Shot 2016-01-15 at 13.46.43
  • Slovenský startup Beesafe má za sebou mimoriadne úspešný rok 2015 a množstvo nových výziev pred sebou.

BeeSafe je slovenská appka, ktorá si dáva za cieľ zvyšovanie bezpečnosti svojich používateľov. Pracuje na základe opakovanej aktivity používateľa, čím sleduje jeho reakcie a analyzuje, či sa nachádza v bežnej, pokojnej situácii alebo sa okolo neho deje niečo nezvyčajné, čo ho vystrašilo alebo sa cíti ohrozený. BeeSafe pracuje s myšlienkou vzájomnej pomoci ľudí, ktorých appka kontaktuje v prípade, ak je niekto z ich kamarátov/členov rodiny v ohrození. K tomu ešte pridáva aj miestnu políciu či iné security služby.

4_20

Čo sa podarilo v roku 2015?

Beesafe sa podarilo koncom novembra nadviazať spoluprácu s Mestskou políciou v Piešťanoch. Ak by sa aplikácia v Piešťanoch osvedčila, môžme určite očakávať, že by sa pridali aj ďalšie mestá. V súčasnosti tím pripravuje informačnú kampaň pre všetkých obyvateľov, resp. používateľov aplikácie. Ľudskou rečou povedané – vysvetliť ľuďom, ako BeeSafe funguje a ako ich ochráni.

Momentálne prebiehajú rokovania aj s Banskou Bystricou, Komárnom, Bratislavou a s ďalšími mestami. Rovnako sa o možnosť využitia aplikácie zaujímajú aj rôzne spoločnosti, ktoré majú potrebu chrániť svojich pracovníkov dostávajúcich sa pri výkone svojej práce do nebezpečia spôsobeného či už ľudmi alebo rôznymi udalosťami. Môže ísť o profesie ako napríklad poštár, sbskár alebo bežný majiteľ firmy, ktorý si ide uložiť hotovosť do banky.

-55a4aa6dfc8afc8c26bea3e9

 

„Taktiež sa zaoberáme možnosťou implementácie Polície SR do systému BeeSafe a podpory aplikácie BeeSafe zo strany Ministerstva vnútra Slovenskej republiky,“ hovorí CEO Peter Stražovec. Ministerstvo vnútra SR sleduje spoluprácou hlavne efektívnejšiu prevenciu pred násilnými sexuálnymi trestnými činmi. 

BeeSafe disponuje už aj dvoma HW zariadeniami, ktoré vznikli na základe dopytu zákazníkov. Starší ľudia totiž často nemajú smartfón, resp. ho nedokážu efektívne ovládať. Preto má BeeSafe vlastné hodinky, ktoré po vložení SIM karty pracujú úplne samostatne a tiež prívesok, ktorý je pomocou technológie bluetooth so smartfónom prepojený.

Slovenský startup sa posunul vpred aj čo sa týka globálnych ambícií. V súčasnosti sme tiež nadviazali obchodnú komunikáciu s National University of Kaohsiung  v Taiwane, kde plánujeme v rámci spolupráce realizovať preklad do miestneho jazyka a expandovať implementáciou na univerzitnú bezpečnostnú službu, niektoré mestské celky a obchodné spoločnosti,“.

3_32

 

V uplynulom roku sa tím mimo týchto aktivít zúčastnil aj na celej rade eventov – na megalomanskej startupovej konferencii Slush 2015 vo Fínsku, na TechCrunch Disrupt v Londýne a na slovenskej pôde patrila k finalistom na StartupAwards 2015.

Čo bude ďalej?

„Momentálne sa v rámci ďalšieho vývoja snažíme jednak úplne zautomatizovať nie len aplikáciu, ale celú platformu BeeSafe a tiež vyvinúť BeeSafe do stavu možnej priamej implementácie v rámci iOT a akejsi umelej inteligencie pre mestá. V druhom prípade ide o spojenie napríklad inteligentných kamier, inteligentného osvetlenia, a iných súčastí smartcity tak, aby bol obyvateľ/používateľ chránený čo najefektívnejšie,“ prezradili autori projektu o svojich ambíciach do najbližších mesiacov. 

BeeSafe má teda veľmi slušne nakopnuté a do ďalšieho vývoja preto potrebujú niekoľkých šikovných ľudí. Momentálne sa hľadá človek na Sales, Internationala Sales, vývojár Ruby on Rails a dizajnér. Viac informácií o jednotlivých pozíciach nájdeš na tomto odkaze.

Foto: Patrícia Matiová

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá