Slovenský Kickresume pomáha tvoriť životopisy. Prerazili v USA, teraz mieria na Slovensko

  • Kickresume je nástroj, ktorý je rozšírený hlavne v USA a v Ázii
  • Stoja za ním dvaja Slováci
  • Jednoduchý online nástroj na tvorbu profesionálneho životopisu prináša nové zmeny
kickresume životopis slovensko práca
Zakladatelia Peter Ďuris a Tomáš Ondrejka, Kickresume
  • Kickresume je nástroj, ktorý je rozšírený hlavne v USA a v Ázii
  • Stoja za ním dvaja Slováci
  • Jednoduchý online nástroj na tvorbu profesionálneho životopisu prináša nové zmeny

Vytvoriť životopis, ktorý bude perfektne dizajnovo aj obsahovo zvládnutý, môže byť náročné. Práve preto tu je Kickresume, čo je jednoduchý online nástroj na tvorbu profesionálneho životopisu, motivačného listu či osobného webu.

Kickresume už pomohol zamestnať sa viac ako 1 000 000 ľuďom, z ktorých mnohí sa uplatnili vo veľkých firmách ako Apple, Google alebo Tesla, informuje spoločnosť na svojej oficiálnej stránke.

„Veríme, že hľadanie práce môže byť so správnym know-how oveľa jednoduchšie, ako sa zdá,“ uvádzajú ďalej. Ich cieľom je pomôcť ľudom naštartovať úspešnú kariéru, aby mohli budovať skvelé projekty a meniť veci k lepšiemu.

Tento nástroj však prerazil najmä v USA a Ázii, kde má aktuálne asi dve tretiny z viac ako 1,3 milióna užívateľov. Ako CzechCrunch informoval, zakladatelia teraz chcú preraziť aj na Slovensku a v Česku.

Úspech sa začína životopisom

Za Kickresume stoja dvaja Slováci, Tomáš Ondrejka a Peter Ďuriš. Obaja sa počas svojho štúdia na vysokej škole snažili nájsť pracovnú stáž. K tomu však potrebovali kvalitný životopis.

Vzhľadom na to, že neboli jediní, ktorí nenašli nástroj na tvorbu životopisu, rozhodli sa vyvinúť vlastný. O pár mesiacov neskôr ho už využívalo viac než tisíc používateľov, uvádza CzechCrunch.

Slováci sa teda chytili motta: „Tvoj úspech sa začína životopisom,“ a v roku 2013 spustili nástroj, ktorý dnes mnohým pomáha vybudovať si kariéru.

kickresume životopis slovensko práca
zdroj: Kickresume

Niekoľko možností predplatného

„Pri designoch kladieme dôraz na čitateľnosť, aby bol životopis dobre čitateľný strojovo, pretože mnoho z nich sa dnes spracúva automatizovane. Na druhú stranu ale musí byť dobre čitateľný aj pre ľudí, aby mohli rýchlo nájsť všetky informácie, ktoré potrebujú,“ opisuje pre CzechCrunch Tomáš Ondrejka, ktorý pôsobí ako marketingový riaditeľ firmy.

Podobne ako na iných portáloch, aj Kickresume funguje na princípe Freemium. To teda znamená, že základná verzia životopisu na jednu stránku je dostupná zdarma.

Ak by si však potreboval dlhší životopis, či chcel pracovať s pokročilými funkciami, môžeš si vybrať z troch možností predplatného. Na mesiac ťa to vyjde 16 eur, za tri mesiace zaplatíš 30 eur a za rok 84 eur, uvádza sa na stránke firmy.

Máš už s Kickresume skúsenosť?

Najviac životopisov sa tvorí v januári

„Počet pravidelne platiacich užívateľov sa u nás veľa mení. Len menšia časť si platí premium permanentne, väčšina užívateľov sa vracia v priemere po dvoch rokoch,“ vysvetľuje Tomáš Ondrejka pre CzechCrunch.

Ako pokračuje, najsilnejší mesiac v roku býva tradične január, kedy si ľudia dávajú novoročné predsavzatia, pričom medzi tie najčastejšie patrí nájdenie novej práce.

Firma sa zaraďuje k tým, ktoré majú dlhodobý zisk. Podľa priebežného odhadu bolo vlaňajších 200 tisíc eur o 60 % viac ako v roku 2019. To však nie je všetko, toto číslo predstavuje až deväťnásobok oproti roku 2018, kedy zisk dosiahol 25-tisíc eur.

„Rozhodli sme sa, že radšej budeme rásť pomalšie, ale ziskovejšie. Tržby investujeme späť do firmy a tento prístup sa nám páči. Poznáme veľa prípadov, keď vstup investora do firmy rozhádzal celé tímy a nedopadlo to najlepšie,“ opisuje ďalej Tomáš.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kickresume (@kickresume)

Slovensko a Česko ako testovacie trhy

Rok 2020 sa v Kickresume niesol v znamení zmien a celkového nastavenia produktu na ďalšie roky. Aj napriek tomu, že s obmedzeným pracovným trhom v dôsledku pandémie sa spomalil aj rast tejto firmy, už teraz sa plánujú rozrásť do nových vertikál.

„Používatelia nám už roky hovoria, že keď si u nás urobia CV, rovno by ho chceli poslať do firiem. Tak sme si povedali, že to skúsime. Posledné mesiace sme všetko ladili s kandidátmi a firmami,“ opisuje Tomáš Ondrejka pre CzechCrunch.

Ako ďalej vysvetlil, onedlho bude zverejnený nástroj Resume Analytics, ktorý vyhodnotí životopis užívateľa a povie mu, čo nie je ideálne a ako ho vylepšiť. Prichádzajú tak s novým B2B riešením.

Spoločnosti budú môcť zdieľať svoje inzeráty a kandidáti budú naopak zdieľať svoje životopisy firmám, ktoré si vyberú. Novinku chce platforma vyskúšať najprv na slovenskom a českom trhu z toho dôvodu, že tu má tím Kickresume kontakty.

Ako CzechCrunch uvádza, k spusteniu by malo dôjsť na jeseň. Ak všetko pôjde správne, po testovacej fáze sa táto novinka presunie aj do USA a Ázie, kde má nástroj väčšinu svojich používateľov.

Najčastejšie chyby, ktoré robia Slováci vo svojich životopisoch, sú katastrofa. Musíš sa im vyhnúť

Zdroje: CzechCrunch, Kickresume

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech