Slovenský seriál očaril aj v zahraničí. Chcú ho americké aj kanadské televízie

  • Legendárny Juraj Kukura sa v minulom roku prekvapivo objavil v novej životnej úlohe svojského inšpektora Maxa
  • Seriál bol u nás pomerne veľkým úspechom, aj keď budil rozporuplné reakcie
  • Dnes je už isté, že sa bude vysielať aj za hranicami Slovenska na území Kanady a Ameriky
Youtube Inšpektor Max
  • Legendárny Juraj Kukura sa v minulom roku prekvapivo objavil v novej životnej úlohe svojského inšpektora Maxa
  • Seriál bol u nás pomerne veľkým úspechom, aj keď budil rozporuplné reakcie
  • Dnes je už isté, že sa bude vysielať aj za hranicami Slovenska na území Kanady a Ameriky

Nestarnúci Juraj Kukura sa v priebehu minulého roku objavil ako blesk z jasného neba v novom televíznom seriáli Inšpektor Max. Príbehy svojrázneho detektíva vznikli v spolupráci RTVS, produkčnej spoločnosti Trigon Production a Českej televízie.

O tom, že seriál si všimnú aj zahraničí, netušila ani samotná RTVS. O práva na vysielanie totiž nedávno prejavila záujem distribučná spoločnosť Videoplugger. Táto spoločnosť patrí medzi svetových distribútorov digitálneho obsahu a spolupracuje s televíziami vo viac ako 100 krajinách sveta.

V RTVS sa rozhodli tejto žiadosti vyhovieť a úspešný seriál sa dostane na obrazovky v Amerike a Kanade. Hlavný podiel na úspechu seriálu má, samozrejme, nestarnúci a charizmatický Juraj Kukura, ktorého v minulosti milovalo mnoho dám. Aj vďaka nemu siahla britská distribučná spoločnosť po právach na vysielanie bez dlhého rozmýšľania. Zaujímavosťou je tiež to, že zatiaľ čo na Slovensku bol seriál úspechom, naši českí susedia mali presne opačný názor.

„Mimoriadne sa tešíme, že postava svojrázneho inšpektora Maxa sa nestratila v záplave iných seriálov s detektívnou tematikou a že práve tento seriál, v ktorom je prítomná nenapodobiteľná irónia v dokonalom hereckom stvárnení Juraja Kukuru, zaujal distribútora na západnej pologuli. Aj toto nás povzbudzuje k tomu, aby sme naďalej intenzívne rokovali o možnej druhej sérii seriálu,“ konštatoval generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Prvú premiérovú časť sledovalo viac ako 1,13 milióna obyvateľov Česka. O ďalšie časti bol však klesajúci záujem. Hlavným dôvodom bol vraj detinský a vulgárny humor a nepresvedčivý vyšetrovateľ. Seriál, ktorý žal na Slovensku obrovské úspechy bol naozaj veľmi náročným projektom. S námetom na seriál prišiel samotný Juraj Kukura spolu Ivanom Hubačom, už pred štyrmi rokmi.

Po prvotných prípravách sa mohlo začať natáčať. Filmári a herci strávili v teréne takmer rok. Počas tohto času sa mnohokrát presúvali. Celkovo navštívili 200 rôznych miest. V seriáli účinkovalo 147 hercov. V priebehu tohto času sa stihlo natočiť celkovo 11 častí. Pôvodne sa plánovalo 13 častí.

„Je to v prvom rade ocenenie inštitúcií, ktoré pre realizáciu seriálu vytvorili výborné podmienky – verejnoprávnych RTVS a Českej televízie a rovnako Audiovizuálneho fondu. Zároveň je to mimoriadne ocenenie kreatívnej a húževnatej práce všetkých tvorcov, ktorí do projektu vložili svoj um, talent, srdce a veľké množstvo energie. A, samozrejme, Juraja Kukuru, ktorý Maxovi vdýchol život extravagantného rebela s veľkým srdcom. Verím, že tak ako naši diváci ocenia seriál aj diváci za veľkou mlákou,“ poznamenal producent TRIGON PRODUCTION Patrik Pašš.

Prvá epizóda bola odvysielaná 28. januára 2018. Okrem hlavného hrdinu sa v seriáli objavili aj iní kvalitní herci, ktorí dokonale sekundovali hlavnej hviezde. K celej situácii sa vyjadril aj producent z TRIGON PRODUCTION Patrik Pašš. To, že o seriál prejavil záujem zahraničný distribútor je podľa jeho názoru nepriamym ocenením všetkých, ktorí sa na výrobe tohto diela podieľali. Samozrejme, špeciálne ocenenie patrí hlavne Jurajovi Kukurovi.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech