Špeciálna technika Podomoro zaručene vystrelí tvoju produktivitu na úplne novú úroveň

  • To, že nejakou formou prokrastinácie trpí väčšia časť populácie, je známym faktom
  • Práve preto sa pracuje na vývoji rôznych techník, ktoré dokážu tento stav zvrátiť
  • Jednou z tých veľmi účinných je technika s názvom Podomoro
podomoro
flickr.com/pexels.com
  • To, že nejakou formou prokrastinácie trpí väčšia časť populácie, je známym faktom
  • Práve preto sa pracuje na vývoji rôznych techník, ktoré dokážu tento stav zvrátiť
  • Jednou z tých veľmi účinných je technika s názvom Podomoro

Prokrastinácia je veľmi rozšíreným neduhom v modernej spoločnosti. Jednoducho odkladanie dôležitých úloh na neskôr ide mnohým z nás na jednotku s hviezdičkou. Následne sa v nás prebúdzajú negatívne pocity, ktorých sa zbavujeme ďalším odkladaním. V tom čase sa už ocitáme v akomsi bludnom kruhu, z ktorého nie je jednoduchá cesta von. Jedná sa teda skôr o psychický problém. Ku vzniku tohto problému prispievajú aj moderné technológie, ktoré rozptyľujú našu myseľ.

Ak veľmi rád odkladáš dôležité veci na neskôr a miesto toho sa venuješ nepodstatným činnostiam, tak máš menší problém. Odložené veci si ťa tak či tak počkajú. Existuje nespočetné množstvo techník, ktoré by mali s týmto neduhom zatočiť. Niektoré naozaj fungujú, iné sú len do počtu. Je potrebné uvedomiť si, že žiadna technika neprinesie výsledky, ak na nej nebudeš pracovať, tak ako máš. O odkladaní na neskôr nehovoriac.

Metóda, ktorá funguje

Jednou z veľmi účinných metód je aj Podomoro – paradajka. Nie je to však technika, pri ktorej budeš jesť paradajky. Jej zakladateľom je Talian Francesco Cirill. Pri jej využívaní okrem toho meral svoj čas v Taliansku veľmi obľúbenými kuchynskými minútkami v tvare paradajky. Metóda uzrela svetlo sveta koncom osemdesiatych rokov.

V tom čase Francesco študoval na vysokej škole a hľadal systém na zlepšenie sústredenia. Prišiel na veľmi účinnú metódu, ako dosiahnuť vysnený cieľ a dokončiť všetky dôležité veci včas. Systém je jednoduchý. Vytvoríš si zoznam úloh, ktoré chceš v ten deň stihnúť urobiť. Následne úlohy usporiadaš podľa dôležitosti.

A teraz to hlavné. Nastavíš si 25 minút a plne sa koncentruješ na prvú úlohu zoznamu. V prípade, že sa ti do mysle vkradne rozptyľujúca myšlienka, tak si ju zapíšeš na papier a pokračuješ. Po 25 minútach máš nárok na prestávku v dĺžke 5 minút. Po štyroch 25-minútových intervaloch máš nárok na prestávku v dĺžke 15-30 minút. Následne začínaš odznova s ďalšou úlohou. Všetky výsledky si zaznamenávaš na papier. Ak budeš túto techniku používať dlhší čas, zistíš, že tvoje neduhy začínajú postupne miznúť a začneš sa cítiť lepšie po fyzickej aj psychickej stránke.

zdroj: curiosity.com , wikipedia.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech