Špinavý luxus. Talianska značka Gucci začala predávať obnosené tenisky za stovky eur

  • Talianská značka Gucci, ktorá sa preslávila hlavne módou, ale aj obuvou, šokovala svojich priaznivcov
  • Do predaja totiž uviedla „dizajnový skvost“ - špinavé a obnosené tenisky za rekordných 700 eur
tenisky
gucci
  • Talianská značka Gucci, ktorá sa preslávila hlavne módou, ale aj obuvou, šokovala svojich priaznivcov
  • Do predaja totiž uviedla „dizajnový skvost“ - špinavé a obnosené tenisky za rekordných 700 eur

Luxusná značka Gucci šokovala svojich priaznivcov, ktorí sú zvyknutí na iné produkty s puncom luxusu. Namiesto toho však svojrázna spoločnosť predstavila niečo úplne nečakané. Na prvý pohľad sa jedná o obyčajné tenisky, ktoré „vynikajú“ akurát tým, že vyzerajú tak, ako keby ich niekto nosil každý deň po dobu minimálne dvoch rokov. V skutočnosti sa, samozrejme, jedná o úplne nové tenisky, ktoré však boli upravené do takejto špinavej podoby. Čo však najviac šokovalo prekvapených zákazníkov a fanúšikov značky bola cena, za ktorú sa tieto tenisky predávajú.

Dostaneš ich za pomerne extrémnych 700 eur. Značka sa bráni tým, že cena je opodstatnená a tenisky Screener GG odkazujú na roky minulé. Na webovej stránke značky sa píše, že sa návrhári inšpirovali teniskami zo 70. rokov. Na výrobu boli použité tie najkvalitnejšie materiály, hlavne koža a špeciálna látka. Aby bol dojem čo najlepší, tenisky sú doplnené o historickú podobu loga Gucci. Špinavá obuv však nie je jediným obnoseným produktom v ponuke značky. Spoločnosť uviedla aj ďalšie obnosené športové tenisky Rhyton.

Obnosené tenisky sú dnes v móde

Gucci však nie prvou značkou, ktorá priniesla do svojej ponuky špinavú a obnosenú obuv. Podobnou cestou sa v roku 2017 vybrala značka Vetements, ktorá predstavila v spolupráci so spoločnosťou Reebok tenisky plné čarbaníc. Vyzerali ako keby ich dostal do rúk pubertiak s fixkami od výmyslu sveta.

Rovnakým smerom sa v tom istom roku vybrala aj ďalšia luxusná značka Balenciaga. Tá uviedla tenisky, ktoré vyzerali ako keby boli ponorené do čaju. Topánky o svojom majiteľovi povedia naozaj veľa aj bez slov a mnoho ľudí si všíma obuv pri vytváraní prvotného dojmu o danej osobe.

Je teda prekvapením, že sa do predaja dostávajú obnosené topánky, ktoré určite neprispejú k tomu pravému prvému dojmu. Vytvorenie iného obrazu však môže byť pre majiteľa takýchto tenisiek cielené, a preto si určite nájdu svojich fanúšikov. Prieskumy totiž zistili, že tí, čo nosia obnosené a špinavé tenisky, môžu byť viac úzkostliví, zásadoví a politicky konzervatívni.

zdroj: dailymail.co.uk, vogue.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech