Spoločnosť Panasonic predstavila zariadenie, ktoré kompletne odstráni zápach z topánok

  • Japonská spoločnosť Panasonic nie je už dávno zameraná len na video alebo audiotechniku
  • Dnes vyrába výrobky od výmyslu sveta určené pre rôzne oblasti života
  • Najnovším počinom je odstraňovač zápachu z topánok. Spoločnosť pritom sľubuje takmer stopercentný výsledok
panasonic MS-DS100
panasonic
  • Japonská spoločnosť Panasonic nie je už dávno zameraná len na video alebo audiotechniku
  • Dnes vyrába výrobky od výmyslu sveta určené pre rôzne oblasti života
  • Najnovším počinom je odstraňovač zápachu z topánok. Spoločnosť pritom sľubuje takmer stopercentný výsledok

Japonská spoločnosť Panasonic predstavila ďalší z radu výrobkov, ktoré nepatria medzi audio alebo video techniku. Práve produkty pre milovníkov zábavy boli v minulosti ťažiskom podnikania spoločnosti. Dnes je to však inak. Panasonic vyrába okrem kvalitných video alebo audio produktov aj mnoho iného. V ponuke spoločnosti tak nájdeš výrobky do kuchyne, bielu techniku a dokonca aj výrobky určené pre osobnú hygienu.

Najnovší počin sa ukrýva za nič nehovoriacim názvom MS-DS100 a je zatiaľ určený výsostne pre japonský trh. O jeho nasadení do iných krajín, samozrejme, rozhodne záujem ľudí o túto novinku. Hlavne v lete sa jedná o celkom zaujímavú vychytávku. Je určená pre odstraňovanie zápachu topánok, s ktorým majú problémy mnohí. Práve preto existuje na trhu množstvo rôznych prípravkov určených špeciálne na tento účel.

Jedná sa však hlavne o rôzne voňavky a spreje. Pokiaľ sa však zápach v topánkach naozaj pevne usídli, vyhnať ho odtiaľ je nadľudský úkon. Práve pre tých, ktorí si povedali dosť a vyskúšali množstvo zaručených metód je tu táto novinka, ktorá by mala prekonať všetko, čo doteraz existovalo.

Miniatúrne nano častice preniknú do hĺbky

Je totiž zameraná na boj s kyselinou izovalérovou, ktorá je produktom baktérií nachádzajúcich sa v pote. Tá môže sa nepríjemný zápach, ktorý dá v extrémnych prípadoch zabrať aj človeku so silným žalúdkom. Táto kyselina tak ostáva v topánkach a drží sa tu zubami nechtami. Panasonic a jeho Shoe Deodorizer sľubuje ohromujúce výsledky. Za to vďačí produkcii iónových častíc, ktorými prístroj neúnavne bombarduje vnútro obuvi po dobu niekoľko hodín.

Tieto častice, ktoré Panasonic ukryl pod veľkolepý názov Nanoe X by mali prúdiť do vnútra topánok cez šesticu otvorov. Keďže sú veľmi malé, dostanú sa jednoducho priamo k miestu problému. Následne nepríjemnú kyselinu neutralizujú. Zázračné zariadenie má dva programy. Prvý z nich, ktorý je menej dôkladný zaberie okolo 5 hodín. Ten dokonalý zaberie iba o dve hodiny viac a pravdepodobne bude tým najzaujímavejším módom používania. Tento mód sľubuje totálne zlikvidovanie zápachu.

Topánky tak budú ako nové. Zariadenie je možné používať aj na cestách vďaka zabudovanej batérii. Cenu spoločnosť neoznámila. Novinka by sa však mala začať predávať 20-teho septembra v Japonsku. Ak by bola cenová politika nastavená správne je dosť možné, že nový výrobok by urobil dieru do sveta. Nejaká forma zápachu topánok totiž trápi väčšinu ľudí.

zdroj: panasonic.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech