Spoločnosť Salesforce má nové sídlo, z ktorého sa zamestnancom nebude chcieť odísť

  • Spoločnosť Salesforce, ktorá ponúka cloudové softvérové riešenia, má nové sídlo
  • Nejde však o žiadne zapadnuté kancelárie v jednoposchodovej budove
  • Nové sídlo sa tiahne do výšky 326 metrov a nesie názov Salesforce Tower
mrakodrap
Salesforce
  • Spoločnosť Salesforce, ktorá ponúka cloudové softvérové riešenia, má nové sídlo
  • Nejde však o žiadne zapadnuté kancelárie v jednoposchodovej budove
  • Nové sídlo sa tiahne do výšky 326 metrov a nesie názov Salesforce Tower

Vysoká veža sa pyšne vypína v zastavanej časti San Francisca. Týči sa do výšky 326 metrov a má 61 poschodí. Hneď v jej blízkosti sa nachádza jediný šikmý mrakodrap sveta Millenium Tower, ktorého obyvatelia sa snažia zúfalo predať svoje byty. O tie je však malý záujem.

oddych

Mrakodrap Salesforce Tower v hodnote 1,1 miliardy dolárov bol dokončený a slávnostne otvorený tento utorok. Na ceremónii nemohol chýbať CEO Marc Benioff. Pôvodný názov obrovského mrakodrapu bol Transbay Tower. Spoločnosť Salesforce však odkúpila práva od pôvodného vlastníka stavby, a tak si mohla budovu pomenovať podľa seba. Salesforce zaplatí spoločnosti Boston Properties, ktorá sa zaoberá výstavbou a investíciami do nehnuteľností, takmer 560 miliónov dolárov. Splácanie tejto sumy je rozvrhnuté na viac ako 15 rokov.

salesforce

Dychberúce výhľady

Po túto dobu si bude môcť spoločnosť prenajímať 30 poschodí budovy. Mrakodrap ešte nie je úplne vybavený a mnohé priestory sú prázdne. Salesforce ich však postupne vypĺňa svojím vybavením a zamestnancami. Ako sa líši moderná kancelária v mrakodrape od tej v klasickej budove? Budeš sa čudovať, ale rozdiel nie je až taký markantný. Samozrejme, výhľad je na úplne inej úrovni.

kancelária

Presťahovaná časť zamestnancov Salesforce sedí zatiaľ na ôsmom poschodí budovy. Ich kancelária je veľmi priestranná. Stoly, ktoré je možné výškovo nastaviť, sú umiestnené v radách za sebou na zelenej časti koberca, ktorá má pripomínať trávnatú plochu. Sivé časti predstavujú cestičky na prechod. Stoly sú umiestnené tak, aby ani jeden nebol otočený k stene.

oddychová zóna

Cieľom je, aby mal každý zamestnanec čo najviac prirodzeného svetla, ktoré preniká tri metre vysokými oknami. Umývači sa poriadne zapotia. Keďže budova nemá ostré hrany, kancelária pôsobí príjemným dojmom. Pri oknách nájdeš malé stolíky, kde sa môžu konať menšie porady alebo posedenia. Tieto stoly sú umiestnené na miestach, kde je najlepší výhľad. Oko milovníka zelene poteší výhľad na priľahlý strešný park, ktorý je zatiaľ vo fáze výstavby.

dosky

Miestnosti pre milovníkov meditácie

Na stojanoch v kancelárii sa nachádzajú malé drevené zaoblené dosky, ktoré pripomínajú na prvý pohľad akýsi surf. Nie sú však určené na surfovanie, ale na vytvorenie provizórnych stolov, ktoré si zamestnanci umiestnia kdekoľvek. Vynikajúce riešenie pre zamestnancov, ktorí neradi sedia na jednom mieste. V budove nenájdeš žiadnu jedáleň. Zamestnanci si tak musia chodiť po jedlo do okolitých reštaurácií. Budeš sa čudovať, ale toto opatrenie bolo plánované. Zamestnanci by jednoducho mali občas zmeniť vzduch a prejsť sa.

obrazy

Aj napriek tomuto nedostatku tu nájdeš kuchynku, kde si môžeš dopriať nápoj posilňujúci tvoj mentálny výkon. Kávy je tu dostatok pre každého, rovnako ako ovocia a zeleniny. V malom salóniku susediacom s kuchyňou si zamestnanec pripadá ako vo svojej obývačke. V ďalšej časti nájdeš množstvo knižiek pre posilnenie mysle. Na stenách visia veľké fotografie mníchov.

mrakodrap

Táto zaujímavá úprava kancelárskych priestorov pochádza z hlavy šéfa Marca Benioffa, ktorý je obrovský fanúšik meditácie a prežívania prítomného okamihu. Prežívanie prítomného okamihu je umocnené zberným košíkom na elektronické zariadenia pri vstupe do kancelárie. Každé jedno poschodie v Salesforce Tower je vybavené miestnosťou na meditáciu. Cieľom je maximalizácia pocitu pokoja a sústredenia.

zdroj: businessinsider.com , wikipedia.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech