Bratislava: Staré Mesto spustilo novú aplikáciu na lepšiu komunikáciu s občanmi

Aktuálne novinky z diania v mestskej časti, dôležité informácie pre obyvateľov i program kultúrnych akcií, aj to prináša nová aplikácia Staré Mesto. Ide o ďalší krok na zlepšenie komunikácie samosprávy voči občanom a zlepšenie informovanosti o práci starostky, poslancov a celého úradu. Informuje TASR.

„Prostredníctvom aplikácie chceme umožniť lepšie komunikovať s miestnym úradom. Chceme, aby sa nápady a podnety (občanov, pozn. TASR) dostali priamo k tomu adresátovi na úrade, ktorému ich chcú poslať,“ skonštatovala staromestská starostka Zuzana Aufrichtová.

Jednou z najužitočnejších funkcionalít by mali byť notifikácie. Užívatelia majú totiž možnosť navoliť si kategórie správ, o ktorých chcú byť informovaní. „V minulosti informoval o všetkých udalostiach, úspechoch, ale aj poruchách mestský rozhlas. Dnes dokáže túto úlohu nahradiť mobilný telefón,“ poznamenal Jakub Janega zo spoločnosti Perry Soft, ktorá aplikáciu vyvinula.

Aplikácia však neposkytuje len správy. „Ľudia budú mať možnosť aj darovať alebo predávať veci, ktoré nepotrebujú. Taktiež tam nájdu online noviny a všetky dôležité telefónne čísla na telefóny občanov v reálnom čase,“ doplnil Janega.

Aplikáciu Staré Mesto si môžu záujemcovia stiahnuť ako pre Android, tak iPhone.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech