Bratislavské kúpaliská sú už otvorené. Oficiálne sezónu zahája cez víkend

Väčšina bratislavských kúpalísk a prírodných jazier je už prístupná verejnosti. Záhajiť kúpaciu sezónu budete môcť už tento víkend.

Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta na svojom webe informuje, že letné kúpaliská Rosnička v Dúbravke, kúpalisko v Lamači, kúpalisko Tehelné pole v Novom Meste či kúpalisko Delfín v Ružinove sú už otvorené, informuje v tlačovej správe TASR. Riaditeľ STaRZ Peter Vojtko pre TASR uviedol, že otvorené sú aj Zlaté piesky, oficiálne sa tu však sezóna začne v sobotu (15. 6.). Zatvorené sú doteraz kúpaliská Krasňany, kde zatiaľ predpokladajú otvorenie 21. júna a kúpalisko Rača, kde sa má sezóna začať od 28. júna.

Prevádzkovateľ letného kúpaliska Matadorka v Petržalke na sociálnej sieti informuje, že finišujú s prípravami na novú letnú sezónu. „Brány kúpaliska Matadorka plánujeme otvoriť v druhej polovičke júna. Ak sa nám však všetko podarí pripraviť v predstihu a počasie nám bude priať, tak aj skôr, a to už cez víkend 15. a 16. júna,“ spresnil. Prevádzkovateľ kúpaliska Mičurin na sociálnej sieti napísal, že kúpalisko otvoria 1. júla.
Bratislavčania sa môžu osviežiť aj v jazerách, akým je napríklad Veľký Draždiak v Petržalke. Od 27. júna do konca augusta tu bude prítomná aj vodná záchranná služba. Na letnú sezónu pripravujú už od apríla aj areál jazera Kuchajda. V týchto dňoch sa podľa starostu Nového Mesta Rudolfa Kusého robia odbery vody z jazera na rozbor. „Podľa ich výsledku uvidíme, či je voda vhodná na kúpanie pre ľudí,“ podotkol. Obľúbeným miestom Bratislavčanov na kúpanie sa je aj Rusovské jazero či Malé jazero pri Čunove.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK