Dubaj a Slovensko chcú spolupracovať v oblasti Smart Cities

Potenciálne investičné zámery a spolupráca Slovenska a emirátu Dubaj v oblasti inteligentných miest boli témami, ktoré dominovali stretnutiu na pôde Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. Dubajskú delegáciu viedla Aisha Bin Bishr, generálna riaditeľka Smart Dubai Office zo Spojených arabských emirátov. Informovalo MH SR.

Možnosti spolupráce v oblasti digitalizácie, rozvoja inovácií či podpory malého a stredného podnikania predstavila na stretnutí generálna riaditeľka Sekcie podnikateľského prostredia a inovácií MH SR Miriam Letašiová. „Prezentácia pre našich hostí z Dubaja a následná diskusia boli základom pre budúce príležitosti spolupráce v oblasti inovatívnych riešení spadajúcich pod agendu Smart Cities,“ zhodnotila M. Letašiová.

Práve téma inovácií uplatnených v agende Smart Cities je dôležitým prvkom aj v rámci pripravovanej svetovej výstavy Expo Dubaj 2020, na ktorej bude mať zastúpenie aj Slovensko. „V rámci podpory exportu slovenských inovatívnych riešení nasadzovaných v mestách s vysokým potenciálom pre rozvoj Smart Cities urobíme všetko pre to, aby naše projekty a riešenia zarezonovali aj počas dubajského Expa,“ upresila M. Letašiová, podľa ktorej je pripravovaná výstava v Dubaji vnímaná aj ako fórum na výmenu skúseností, preverenia konkurencieschopnosti na svetovom poli a pre najúspešnejšie podnikateľské subjekty aj ako rámec aktivizácie medzinárodného marketingu.

Práve nasadenie pilotnej schémy podpory inovatívnych projektov v oblasti Smart Cities na Slovensku, ktoré administrovala sekcia podnikateľského prostredia a inovácií v roku 2018 pre malé a stredné podniky, bolo jedným z hlavných bodov záujmu delegácie z Dubaja. Schéma podpory inovatívnych postupov v mestách zameraná na podnikateľov a ich riešenia aplikované v mestách bude  pokračovať aj v tomto roku.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech