Elektromobil začne vyrábať aj BMW. V britskej továrni začnú s modelom Mini

Nemecká automobilka BMW začne vyrábať nový elektrický model Mini vo svojej britskej továrni koncom roka 2019. Do roku 2023 chce mať 25 elektrifikovaných modelov. Viac než polovica bude plne elektrická.

Zákazníci by si tak mohli prvé vozidlá kúpiť už na jar budúceho roka. Oznámil to v utorok nemecký koncern.

„Mini Electric začne našu ofenzívu nových plne elektrických modelov,“ povedal Oliver Zipse, šéf výroby, ktorý je podľa zdrojov z automobilky horúcim kandidátom na post jej riaditeľa.

„Do roku 2023, dva roky pred plánovaným termínom, budeme mať na trhu 25 elektrifikovaných modelov. Viac ako polovica z nich bude plne elektrická,“ povedal.

S výrobou nového Mini by sa malo začať približne v rovnakom čase, ako má dôjsť k brexitu, ktorý sa očakáva 31. októbra. Hrozí pritom, že Británia opustí Európsku úniu bez dohody, čo okrem byrokracie môže viesť k zavedeniu ciel a k problémom s dodávkami komponentov, ktoré môžu zasiahnuť výrobu.

Koncern BMW vyrobil v minulom roku v anglickom Oxforde viac ako 230.000 automobilov. Podieľal sa tak 15 % na celkovej produkcii áut v Spojenom kráľovstve.

Firma už predtým varovala, že by mohla presunúť časť výroby motorov a vozidiel z Británie, ak dôjde k neriadenému brexitu bez dohody.

 

 

 

 

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK