Enviro: Projekt Zelenej školy funguje 15 rokov

Projekt Zelenej školy, ktorá sa zaoberá environmentálnou výchovou, funguje už 15. rok. V tomto roku sa do projektu zatiaľ zapojilo 345 škôl. TASR o tom informoval manažér programu Zelená škola Juraj Oravec. Píše o tom TASR.

Projekt u žiakov rozvíja hlbšie pochopenie problémov a riešení v otázke životného prostredia a zároveň podporuje školské komunity, ktoré vďaka vzájomnej spolupráci menia environmentálne správanie na školách a znižujú celkovú ekostopu školy.

Program od začiatku svojho pôsobenia ponúka nástroje, ako pozitívnym smerom meniť environmentálne postoje mladých ľudí i dospelých. „Sme presvedčení, že sa o problematike životného prostredia nestačí len učiť, ale že je zároveň nevyhnutné zmeniť naše konanie. Program nás motivuje k realizácii dlhodobých, praktických a vzdelávacích aktivít, ktoré majú reálny pozitívny dopad na životné prostredie školy a jej okolia,“ povedala Erika Gerbócová, koordinátorka programu Zelená škola na Súkromnej strednej škole umeleckej animovanej tvorby v Bratislave.

Zelená škola je určená pre materské, základné, stredné a špeciálne školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie. „Teší nás, že do programu sa v tomto školskom roku zapojilo už 345 škôl z celého Slovenska. Hlavným lákadlom pre školy je chuť vykonávať zmysluplné environmentálne aktivity, ako aj systematická metodická podpora a možnosť výmeny skúseností medzi školami,“ skonštatoval Oravec. Školy môžu získať aj finančnú podporu v grantových kolách, a tiež možnosť zapojiť sa do ďalších projektov, ktoré sú súčasťou programu Zelená škola.

Koordináciu programu na Slovensku zabezpečuje Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica. Školy sa do nového ročníka Zelenej školy môžu registrovať do 15. septembra.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech