Košického dúhového pochodu sa zúčastnili stovky ľudí

Už siedmy ročník košického dúhového pochodu sa konal v centre mesta. Podľa informácií TASR sa ho zúčastnilo asi 700 mladých ľudí. Išlo o súčasť týždňového podujatia Pride Košice 2019, zameraného na ľudí komunity LGBT+. Cieľom je podľa organizátorov vytvorenie priestoru, v ktorom títo ľudia môžu verejne prežiť svoju identitu.

„Chceme, aby ľudia začali prežívať svoju identitu verejne, aby vyšli do ulíc a aspoň pre seba, ak nie pre ostatných, povedali – som gej, lesba, transrodový alebo bisexuálny človek. Aby si tak mohli naozaj zažiť svoju identitu v meste, nielen doma či niekde na internete,“ povedal pre novinárov riaditeľ Pride Košice Róbert Furiel.

Všetko sa začalo asi o 14:00 a pochod kráčal od centra Tabačka Kulturfabrik na Hlavnú ulicu a naspäť. Za dúhovým sprievodom kráčala zhruba 50-členná protestná skupina prívržencov ĽSNS s heslami a výkrikmi „stop LGBT!“, „rodina je muž a žena!“ či „hanba!“. Oba pochody sa pod dohľadom štátnej a mestskej polície uskutočnili pokojne a zaobišli sa bez incidentov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech