Malacky budú regulovať ubytovanie cudzincov

Starostovi Malaciek sa nepáči, ako niektorí prenajímatelia nehnuteľností využívajú diery v legislatíve a podnikajú na hrane zákona. Vo svojich priestoroch sa v poslednom čase snažili v meste Malacky ubytovať veľké počty cudzincov. Primátor Malaciek Juraj Říha to potvrdil TASR.

Starosta vidí problém hlavne v častých sťažnostiach obyvateľov Malaciek na rušenie nočného pokoja či verejného poriadku. Otázkou sú ale aj samotní prenajímatelia, ktorí chcú často v jednom objekte ubytovať priveľký počet ľudí. „Kategoricky nesúhlasím s tým, aby v obytných zónach bolo v jednej nehnuteľnosti ubytovaných viac ako sedem cudzincov, pracujúcich v malackom priemyselnom parku či blízkom okolí,“ uviedol Říha pre TASR, ktorého k rozhodnutiu vedú nielen negatívne prípady z minulosti.

Problém vidí v nedotiahnutej legislatíve. Zákon o pobyte cudzincov síce od začiatku roka 2019 stanovuje ako jednu z podmienok na udelenie prechodného pobytu súhlas obce s tým, že nehnuteľnosť, v ktorej bude cudzinec bývať, spĺňa predpísané podmienky. Starosta však upozorňuje na to, že predpis definuje len celkovú metráž a nezabraňuje neúmernej koncentrácii ľudí na malom priestore.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK