Na Hrade Šariš bude ďalšia filmová noc

Fanúšikov vizuálneho umenie určite poteší, že sa tento rok už po ôsmykrát budú na Hrade Šariš konať premietania. Pôjde hlavne o krátke filmy a festival bude prebiehať od 19. do 21. júla 2019. Okrem filmov tu na návštevníkov čaká aj detská, divadelná, rozhlasová čí medzigeneračná zóna, v ktorých budú prednášky, workshopy a divadelné predstavenia. O podujatí informovala agentúra TASR.

„Špecifickosť festivalu spočíva v mieste jeho konania. Ako jediný filmový festival sa odohráva na hrade a vždy v tretí júlový víkend. Prináša kvalitné umenie a kultúru do regiónu, podporuje mladých filmárov, študentov a lokálnych umelcov. Ide teda o spojenie kvalitného umenia, krásnej prírody, hradného areálu a rodinnej festivalovej pohody,“ uviedol Peter Vlkovič pre TASR.

Na divákov tu okrem tradičného programu čaká aj Síkrit kino. Diváci, ktorí oň budú mať záujem dostanú SMS správou informácie o tom, kde bude tajné premietanie prebiehať. Šulík prezradil, že pôjde o film, ktorý na Slovensku ešte nebol uvedený.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech