Netflix stráca svojich predplatiteľov

Vo štvrtok prepadli akcie Netflixu o 11 %. Hlavným dôvodom boli hospodárske výsledky, ktoré ani zďaleka nenaplnili očakávania ako uvádza TASR.  Spoločnosť získala podstatne menej nových zákazníkov, ako očakávala. Dokonca v USA stratila svojich predplatiteľov.

Akcia Netflixu sa vo štvrtok prudko prepadla. Dôvodom boli hospodárske výsledky spoločnosti, ktoré sklamali očakávania. Akcia v ranom obchodovaní v New Yorku stratila vyše 11 % a dostala sa na najnižšiu úroveň od januára. Trhová hodnota internetového koncernu, ktorý poskytuje video služby, padla približne o 15 miliárd USD (13,37 miliardy eur).

Netflix v 2. kvartáli získal podstatne menej nových zákazníkov, ako firma očakávala. Namiesto 5 miliónov nových abonentov získal po celom svete len 2,7 milióna. V USA dokonca počet predplatiteľov klesol.

Analytik banky JPMorgan Doug Anmuth však upozornil na to, že výsledky za 2. štvrťrok bývajú často mimoriadne volatilné. Navyše 1. kvartál bol silný a v 2. kvartáli sa prejavilo aj zvýšenie cien.

Netflix sa musí pripraviť na tvrdšiu konkurenciu v budúcnosti a na to, že stratí licencie na mnoho cudzích produkcií. Konkurenti, ako sú Disney a Apple, prichádzajú s vlastnými video streamovacími ponukami. Analytik Goldman Sachs Heath Terry však nepochybuje o kvalite ponuky Netflixu, keďže spoločnosť enormne investuje do vlastného obsahu.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech