Pätina dievčat uvažuje o štúdiu informatiky a kariére v tejto oblasti 

O štúdiu informatiky alebo podobného odboru uvažuje 21 percent dievčat vo veku 14 až 17 rokov. Ďalších 22 percent si vie predstaviť svoju budúcnosť v oblasti informačných technológií. Vyplýva to z výsledkov prieskumu Inštitútu pre verejné otázky (IVO). Prieskum tiež ukázal, že pevne rozhodnuté ísť študovať informatiku sú tri percentá dievčat. Od pôsobenia v oblasti IT ich odrádza napríklad nízke sebavedomie v porovnaní s chlapcami, obavy z náročnosti štúdia či nedostatok informácií o kariére v tejto oblasti. Informovala TASR.

Podľa prieskumu má každé piate dievča potenciálny záujem študovať tento odbor. „Problém je v tom, že miera rozhodnutia ísť študovať a následne sa uplatniť je zatiaľ veľmi nízka,“ vysvetlil autor projektu a analytik IVO Marián Velšic. Ako jeden z problémov pomenúva nízke sebavedomie dievčat.

„Dievčatá si v porovnaní s chlapcami v ich veku v oblasti práce s počítačom či internetom menej veria, a to ovplyvňuje aj ich rozhodnutie potom ďalej študovať informatiku,“ skonštatoval.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech