Poistenci už prejavujú záujem o zmenu poisťovne, čas majú do konca septembra

Zdravotné poisťovne už evidujú záujem poistencov o zmenu poisťovne, čas na prechod k novej poisťovni majú záujemcovia do konca septembra. Ako vyplýva z vyjadrení dvoch zdravotných poisťovní, ktoré informovali agentúru SITA, evidujú desiatky tisíc prihlášok. Predbežné číslo, ktoré zverejnili poisťovne, zahŕňa zmenové prihlášky, novorodencov aj osoby, ktoré prišli zo zahraničia. “Počet prihlášok nám každý deň pribúda,” komentovala aktuálnu situáciu zdravotná poisťovňa Union. V súčasnosti ich eviduje desiatky tisíc, čo je podľa nej podstatne viac ako v minulom roku. “V súčasnosti evidujeme viac ako 100 tisíc prihlášok do Dôvery,” informovala konkurenčná poisťovňa Dôvera.

Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) zatiaľ predbežné čísla nezverejnila. Pripomenula však, že podať prihlášku na zmenu zdravotnej poisťovne je možné do 30. septembra 2019. Platnosť prihlášok následne overí Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. “Konečné údaje o počte prepoistených osôb od 1. januára 2020 budú známe v novembri 2019 po ich potvrdení Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Až keď budú známe čísla potvrdené úradom, budeme výsledky komentovať,” uviedla VšZP.

Ako na svojej stránke ďalej informovala VšZP, poisťovňu môže klient zmeniť len raz ročne, a to vždy k 1. januáru nasledujúceho kalendárneho roka. Po akceptovaní prihlášky Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou sa poistenec stane od 1. januára poistencom novej zdravotnej poisťovne. „V prípade, že podáte prihlášku na zmenu zdravotnej poisťovne až po 30. septembri, prihláška sa považuje za podanú 1. januára nasledujúceho kalendárneho roka,“ upozornila poisťovňa. Podanú prihlášku je možné vziať späť, avšak opäť len do 30. septembra príslušného kalendárneho roka.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech