Pracovné ponuky v médiách pútajú nadpriemerný záujem Slovákov

Napriek tomu, že v médiách sa v priemere platí menej ako v iných odvetviach, je o prácu v tejto oblasti nadpriemerný záujem. Informuje o tom pracovný portál profesia.sk, ktorý dopyt i záujem o prácu v médiách analyzoval pri príležitosti piatkového Svetového dňa slobody tlače. Informuje TASR.

Portál poukazuje na fakt, že kým priemerná mzda v oblasti žurnalistiky, polygrafiky a médií je 952 eur, zatiaľ čo v ostatných odvetviach sa pohybuje na úrovni 1111 eur, záujem o pozíciu v médiách vysoko prevyšuje interes o iné ponuky. „Podľa vývoja v prvých štyroch mesiacoch je priemerný počet reakcií na ponuku uverejnenú na našom portáli 16, na ponúkanú pozíciu v médiách sa však v priemere hlási 32 záujemcov, pričom tento záujem kontinuálne stúpa z roka na rok,“ informovala PR manažérka spoločnosti Nikola Richterová.

Poukázala i na to, že tak, ako sa konštantne zvyšuje záujem, narastá i počet samotných ponúk, na ktoré môžu potenciálni zamestnanci reagovať. „V roku 2017 sme inzerovali 1012 ponúk z médií na Slovensku, v roku 2018 to bolo 1253, za prvé štyri mesiaca tohto roka ich počet narástol na 1269,“ uviedla Richterová.

Najväčší záujem spomedzi ponúk v médiách je o pozíciu korektora. „Na jednu ponuku je v priemere 85 uchádzačov,“ upozornila Richterová. „Na post novinára je priemerne 43, editora 39 a redaktora 38 reakcií,“ doplnila. O niečo menší záujem pútajú ponúkané posty grafika a kameramana.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech