Prešov aj Levoču čakajú tento víkend dopravné obmedzenia

Polícia na sociálnej sieti informovala o dopravných odmebdzeniach, ktoré sa od piatka (5. 7.) do nedele (7. 7.) dotknú vodičov v Prešove a Levoči. Obmedzenia v Levoči začnú platiť dnes v súvislosti s Mariánskou púťou, ktorej sa každý rok zúčastní takmer pol milióna pútnikov. V Prešove sa týkajú rekonštrukcie železničného priecestia.

V Prešove súvisia s rekonštrukciou železničného priecestia na Levočskej ulici pri OC Kaufland. Od 7.00 h v piatok do 17.00 h v nedeľu vodičov mimo tohto územia navedie vyznačená obchádzka.

Dopravné obmedzenia v Levoči súvisia s Mariánskou púťou. Začnú platiť v sobotu (6. 7.) od 6.00 h, predpokladaný čas ich ukončenia je 16.00 h v nedeľu. Polícia upozorňuje, že ročne sa na Mariánskej púti zúčastňuje takmer pol milióna pútnikov. Radí preto vodičom, aby sa v smere z Levoče do Levočskej doliny pripravili na množstvo autobusov.

Priamo v Levoči budú uzavreté ulice Športovcov, Ovocinárska, Sadová, Kláštorská, Košická a tiež Námestie Majstra Pavla. Počas púte nebude premávať MHD a parkoviská budú vyznačené dopravnými značkami.

Polícia tiež radí, aby cestujúci v rozpálených autách dodržiavali pitný režim, vodiči jazdili oddýchnutí a na cestu vyrazili v predstihu. Upozorňuje aj na potrebu udržiavania dostatočného odstupu medzi vozidlami. Vyzýva tiež na ohľaduplnosť a predvídavosť voči ostatným účastníkom cestnej premávky.

 

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech