Prezidentka chce, aby bol jej palác príkladom v ochrane životného prostredia 

Prezidentský palác by podľa prezidentky Zuzany Čaputovej mohol byť pre ostatné štátne inštitúcie príkladom a inšpiráciou v oblasti ochrany životného prostredia. Uviedla to na sociálnej sieti s tým, že v súčasnosti sa jej kancelária napríklad snaží znížiť množstvo odpadu, ktorý vyprodukuje. Uvažuje tiež o komplexnom ekologickom audite, šetrnejšom cestovaní a ďalších ekologických projektoch, informovala TASR.

Čaputová v statuse spomenula tiež klimatickú zmenu, ktorú podľa nej symbolizuje aj súčasná vlna horúčav. V tejto súvislosti vyzdvihla, že sa Slovensko prihlásilo k dohode o dosiahnutí uhlíkovej neutrality v roku 2050. „Nejde však len o veľké strategické ciele. Každý z nás môže aj v malom prispieť k tomu, aby sme sa k životnému prostrediu správali zodpovednejšie a ohľaduplnejšie,“ myslí si prezidentka.

Keďže ochranu životného prostredia Čaputová považuje za jednu zo svojich kľúčových priorít, tvrdí, že nechce ostať iba pri slovách. Ešte pred jej nástupom začala prezidentská kancelária spolupracovať s Inštitútom cirkulárnej ekonomiky. „Nechali sme si spracovať analýzu a teraz začíname so sériou školení pre zamestnankyne a zamestnancov kancelárie, ako predchádzať vzniku odpadu a ako ho správne triediť,“ priblížila prezidentka.

Prvé vzdelávanie zamestnancov z Prezidentského a Karáčoniho paláca je za nami. Tešíme sa z pozitívnych ohlasov a hojnej účasti i rôznorodosti zamestnancov na prednáške. Prišli vojaci, IT-čkári, administratíva či správcovia. A všetci idú do toho. Postupne sa naučia, ako sa dá aj v ich práci správať zodpovednejšie k prírode a budú tak motivovať aj iných. Držíme si všetci palce! Je to vždy výzva, no cesta je cieľ,“ oznámil Inštitút Cirkulárnej Ekonomiky na svojom Facebooku.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech