Tesla predala rekorný počet áut

Americkému výrobcovi elektronických áut sa podarilo predať za posledný kvartál rekordný počet áut. Svojim zákazníkom spoločnosť Tesla dodala viac ako 95 000 automobilov, čím prekonala svoj doterajší rekord z minulého roka. Píše o tom SITA.

Americký výrobca elektrických áut, spoločnosť Tesla, počas apríla až júna dosiahla najväčší kvartálny predaj vo svojej histórii, čo zmierňuje obavy, že dopyt po jej vozidlách sa stratí, keďže daňové stimuly pri nákupoch na jeho trhu v USA sa začínajú postupne rušiť. Firma informovala, že v druhom štvrťroku zákazníkom globálne dodala viac ako 95 200 automobilov, čím prekonala doterajší rekord zo záverečného kvartáli vlaňajška, kedy predala 90 700 áut.

V prvom kvartáli tohto roka Tesla na trh dodala iba 63 tis. vozidiel, čo bol oproti októbru až decembru pokles o 31 percent. Toto oslabenie bolo hlavným dôvodom zlacnenia akcií Tesly od začiatku roka o vyše 30 percent. Informácia o dodávkach v druhom štvrťroku však v utorok po uzatvorení riadneho obchodovania na burze viedla k posilneniu akcií Tesly o takmer 7 percent na 239,77 USD za kus. Za celý tento rok Tesla plánuje predať 360 tis. až 400 tis. áut. Ak však chce dosiahnuť aspoň dolnú hranicu tohto pásma, bude musieť v druhom polroku zákazníkom dodať vyše 200 tis. vozidiel.

Zdroj. SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech