Trnava vyhlásila architektonickú súťaž na novú športovú halu

Trnavská radnica vyhlásila verejnú anonymnú urbanisticko-architektonickú súťaž návrhov na novú športovú halu. Súčasná, postavená na Rybníkovej ulici v 70. rokoch, už nespĺňa aktuálne požiadavky. Informuje o tom mesto Trnava na svojom webe.

Budúca podoba športovej haly má zodpovedať súčasnému kultúrno-spoločenskému významu športu v meste. Trnava v roku 2020 ponesie titul Európske mesto športu a tejto oblasti venuje samospráva mimoriadnu pozornosť. Jej zámerom je vytvárať čo najlepšie podmienky na profesionálny, výkonnostný, amatérsky aj rekreačný šport a posilňovať záujem obyvateľov oň.

V súťaži sa vyžaduje komplexný návrh nového areálu s viacúčelovou halou predovšetkým na hádzanú, basketbal, futsal, volejbal, florbal vrátane univerzálnej tréningovej plochy, univerzálnej telocvične na bojové športy a gymnastiku, posilňovne, rozcvičovne, šatne, hygienických zariadení.

Hlavná hala musí byť využiteľná nielen na športové účely, ale aj celoročne na rôzne kultúrno-spoločenské akcie – koncerty, výstavy, prehliadky, veľtrhy. Kapacita musí byť aspoň taká ako v súčasnosti, teda minimálne pre 1126 sediacich divákov. Uzávierka súťaže je 8. októbra. Výsledky budú zverejnené 11. októbra, výstava súťažných návrhov sa uskutoční do troch mesiacov od vyhlásenia výsledkov.

 

 

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech