Tržby leteckej spoločnosti EasyJet vzrástli

Druhý najväčší nízkonákladový dopravca v Európe britská letecká spoločnosť EasyJet  zaznamenala v 3. kvartáli vzrast tržieb ako uviedla TASR. Rast tržieb sa zhoduje aj s prognózami ekonómov, pomohlo im, že si doplnkové služby kúpilo viac cestujúcich.  Trzby z prepravy cestujúcich stúpli o 10,7% na 1,39 miliardy libier.

Britská nízkonákladová letecká spoločnosť EasyJet zaznamenala v 3. kvartáli finančného roka 2018/19 rast tržieb, ktorý sa zhoduje s odhadmi ekonómov. Pomohlo jej, že si viac cestujúcich kúpilo aj doplnkové služby. Vedenie tak potvrdilo svoju prognózu zisku za celý rok.

Tržby aerolínií, ktoré sú druhým najväčším nízkonákladovým dopravcom v Európe, sa za tri mesiace do konca júna 2019 zvýšili medziročne o 11,4 % na 1,76 miliardy libier (1,95 miliardy eur).

Tržby z prepravy cestujúcich v 3. štvrťroku stúpli o 10,7 % na 1,39 miliardy GBP a z doplnkových služieb sa zvýšili o 14,3 % na 374 miliónov GBP.

Počet cestujúcich v sledovanom období vzrástol o 8 % na 26,4 milióna ľudí. Kapacita lietadiel pritom stúpla o 10 % na 28,8 milióna sedadiel, ale faktor obsadenosti klesol o 1,7 percentuálneho bodu na 91,7 %.

Za celý fiškálny rok do konca septembra 2019 spoločnosť očakáva celkový zisk pred zdanením v pásme 400 až 440 miliónov GBP, čo sa zhoduje s odhadmi ekonómov.

EasyJet tiež uviedli, že novým prevádzkovým riaditeľom sa stáva Peter Bellew. Bude členom Správnej rady a bude podávať správy generálnemu riaditeľovi Johanovi Lundgrenovi.

Bellew predtým pôsobil v konkurenčnej spoločnosti Ryanair, kde od decembra 2017 zastával funkciu prevádzkového riaditeľa a bol zodpovedný za všetky aspekty letových operácií Ryanair.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech