Úrad pre reguláciu hazardných hier začal naplno fungovať

Slovenská republika už dávno hľadala spôsob, ako by mohla efektívnejšie regulovať hazard na Slovensku. Doteraz spadal pod právomoc Ministerstva financií SR, obcí a Finančného riaditeľstva SR. Oddnes sa však všetko zmení a moc nad hazardom prevezme novovzniknutý Úrad pre reguláciu hazardných hier. Od 1. júna 2019 naň postupne prechádzajú všetky kompetencie v oblasti hazardných hier. Informáciu priniesla agentúra TASR.

„I keď kompetencie prechádzajú na nový úrad postupne, výkon dozoru nad prevádzkovaním hazardných hier je zabezpečený nepretržite. Postupný prechod agendy vyplýva z nevyhnutnosti ukončiť činnosti v inštitúciách, ktoré predtým zabezpečovali výkon štátnej správy v oblasti hazardných hier, ďalej s vykonaním závierok po skončení mesiaca, delimitovaním agendy, nastavením nových pravidiel fungovania a podobne,“ priblížil v stanovisku pre médiá riaditeľ úradu Marek Lendacký pre TASR.

V súčasnosti má úrad 78 zamestnancov. Väčšinou ide o zamestnancov, ktorí sa predtým tejto problematike venovali na ministerstve financií a finančnom riaditeľstve a od 1. júna prešli na bratislavský úrad a jeho päť regionálnych pracovísk, ktoré zabezpečujú výkon dozoru na mieste a vyhľadávaciu činnosť. Okrem úradu v Bratislave sa pracoviská nachádzajú aj v Nitre, Banskej Bystrici, Žiline, Prešove a v Košiciach. Celkovo by mal úrad v budúcnosti zamestnávať 117 ľudí, väčšinou pôjde o kontrolórov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK