V Petržalke otvorili prvé detské bezbariérové ihrisko. Poteší nielen deti so zdravotným postihnutím

Bezbariérové ihrisko otvorilo svoje brány 21. júna 2019. Nachádza sa na Blagoevovej ulici v bratislavskej Petržalke. Malým návštevníkom ponúka napríklad hojdačku pre vozíčkarov, hojdačku s popruhmi, hniezdo, inkluzívny kolotoč, vyvýšené pieskovisko, bezbariérovú trampolínu, prvky na rozvoj motoriky či basketbalový kôš. Budovali ho od jesene a mestskú časť stálo viac ako 100-tisíc eur.

„Som rád, že tento projekt splnil svoj účel a tým bolo rozšírenie a skvalitnenie služieb pre ľudí s telesným a mentálnym postihnutím, podpora rodín, ktoré sú v bežnom živote obmedzené bariérami a predsudkami a trávia čas doma a v neposlednom rade byť pozitívnym príkladom pre ostatné mestá a mestské časti,“ konštatoval starosta Petržalky Ján Hrčka. Podľa vicestarostky Jany Hrehorovej si tak samospráva môže vyskúšať inklúziu v praxi.

Ihrisko ponúka napríklad hojdačku pre vozíčkarov, hojdačku s popruhmi, hniezdo, inkluzívny kolotoč, vyvýšené pieskovisko, bezbariérovú trampolínu, prvky na rozvoj motoriky či basketbalový kôš.

Návštevníci na ňom nájdu aj reflexný chodník na bosé nohy, multisenzorické herné prvky pre deti s hendikepom a mobiliár prispôsobený ľuďom so zdravotným znevýhodnením.

Detské ihrisko na Blagoevovej ulici sa nachádza v blízkosti denného centra Baobab pre deti s viacnásobným postihnutím.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech