Záujem škôl o elektronické testovania sa zvýšil takmer o 40 %

Ponuku elektronických testov z dielne Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) využilo v máji tohto roka 471 škôl v rámci celého Slovenska. E-testy už štvrtý rok pravidelne využívajú základné a stredné školy na školské preverovanie vedomostí žiakov v máji. Pred rokom sa do obdobného testovania zapojilo spolu 335 škôl, v tomto roku ich bolo o vyše 40 percent viac. TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

V máji školy overili vedomosti a zručnosti spolu viac než 27 620 žiakov na stredných aj základných školách. V systéme e-Test žiaci na vyučovacích hodinách vyplnili cez počítače spolu 37 118 e-testov.

Po úspešnej realizácii E-Maturity a E-Testovania 9 v marci a apríli tohto roka NÚCEM opäť pripravil pre školy elektronické testy z vybraných predmetov, ktoré školy využili na hodnotenie úrovne vedomostí svojich žiakov na konci školského roka. „Základné a stredné školy mali možnosť na vyučovacích hodinách využívať elektronické testy v rámci systému e-Test na overovanie vedomostí svojich žiakov v období od 6. do 31. mája. K dispozícii bolo 12 druhov testov pre základné a stredné školy vrátane e-testov z cudzích jazykov,“ uviedol rezort školstva.

„Teší ma stále rastúci záujem žiakov a škôl o elektronické testy. Oproti minulému roku ide o výrazne vyššie zapojenie škôl do systému e-Test. Myslím, že je to ďalší ukazovateľ prirodzeného a efektívneho využívania počítačov na vyučovacích hodinách. Rovnako školy s čoraz väčšou dôverou využívajú databanku školských e-testov, ktoré boli vytvorené v národnom projekte Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania,“ uviedla riaditeľka NÚCEM-u Romana Kanovská.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech