Zvolen zlacňuje MHD. Cestovné lístky aj prestupy budú výhodnejšie

Majú to spôsobiť zmeny, ktoré navrhol magistrát. Zaviesť sa majú tzv. prestupové lístky, keď cestujúci pri prestupe zaplatí za druhý lístok päť centov, klesnú tiež ceny mesačných časových lístkov. Pripravujú sa aj nové zľavy pre študentov či seniorov. Mení sa aj trasovanie niektorých liniek.

Tie najdôležitejšie sa dotýkajú sídliska Sekier. Cesta linkou č. 9 nebude ukončená na poslednej zastávke, cestujúci tak budú môcť opäť využívať aj zastávku Sekier – sídlisko.
Dopĺňajú sa tiež niektoré ranné spoje linky č. 15 spájajúcej Sekier so Západom o prejazd cez polikliniku, aby sa pre Sekierčanov zlepšila dostupnosť zvolenskej nemocnice. Predĺžená bola tiež bola trasa linky č. 2 až po Continental, aby sa ľuďom zo sídliska uľahčila cesta do práce.

Veľmi dobre si uvedomujeme dôležitosť kultúry cestovania, v tomto smere Zvolenčanom dlžíme nemálo. Preto sme veľkú energiu venovali projektu na získanie 15 nových autobusov a boli sme nesmierne sklamaní, keď od neho napokon zvolenská SAD odstúpila. Po novom sa teda mienime uchádzať sami o finančné prostriedky z eurofondov na nákup štyroch nových autobusov. Žiadosť sme podali v uplynulých dňoch, budeme s napätím očakávať, či budeme úspešní,“ pripomenula primátorka Lenka Balkovičová.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech