Stane sa Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio konkurenciou BMW?

Vladimír Chott / 9. júna 2017 / Auto

zdroj: alfaromeousa.com

V kategórii luxusných športových sedanov dlhodobo kraľujú značky ako Audi, BMW alebo Lexus. Talianská automobilka Alfa Romeo prichádza so svojím najnovším prírastkom športového sedanu, ktorým sa chce ľudom znova pripomenúť.

Nový sedan prichádza s označením Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio. Quadrifoglio znamená v taliančine štvorlístok. Toto označenie sa objavilo na vozidlách Alfa už v minulosti a je známy ako symbol šťastia značky.

Za približne 68-tisíc eur ponúka Alfa tento luxusný štvordverový sedan so strechou z uhlíkových vlákien. Nezabudlo sa ani na klasickú prednú masku, ktorá je symbolom každého vozidla Alfa Romeo. Celkový výraz prednej masky dokonale zvýrazňujú úzke svetlomety.

zdroj foto: alfaromeousa.com

Nízkoprofilové pneumatiky zvýrazňujú bočné črty vozidla a dotvárajú tak športový efekt sedanu.

zdroj foto: alfaromeousa.com

Symbolický štvorlístok na vozidlách Alfa Romeo znázorňuje aj spomienku na závodného jazdca Alfy, Uga Sivocciho, ktorý v roku 1923 tragicky zahynul pri testovaní vozidla Alfa Romeo P1.

zdroj foto: alfaromeousa.com

Zadok vozidla ponúka kombináciu dvojitého výfukového potrubia. Zadnú časť dotvára malý karbónový spojler.

zdroj foto: alfaromeousa.com

Pod kapotou sa skrýva 2.9 litrový V6 twin-turbo motor s výkonom až 505 koní. Pri maximálnych 7250 otáčkach za minútu to Alfa dotlačí až na 307 km/h!

zdroj foto: alfaromeousa.com

Interiéroví dizajnéri sa s Alfou poriadne vyhrali. Prístrojová doska doplnená stredovým panelom ponúka veľký 8.8 palcový displej. K dispozícii je GPS navigácia, Bluetooth, AUX a USB porty. O zvukovú stránku sa postaral Harman Kardon. Bohužiaľ, plasty použité v interiéri vozidla vyznejú lacno, v porovnaní s konkurenciou.

zdroj foto: alfaromeousa.com

Volant Alfy ponúka všetko potrebné. Kombinácia kože a uhlíkových vlákien spolu dokonale ladí. Nechýba ani Štart-Stop tlačidlo.

zdroj foto: alfaromeousa.com

Vnútro vozidla dotvárajú športové sedadlá, ktoré vyzerajú nielen luxusne, ale sú aj veľmi pohodlné.

zdroj foto: alfaromeousa.com

V stredovom paneli sa nachádza tlačidlo na zmenu jazdného módu, pripomínajúce skôr hokejový puk. V ponuke sú 4 módy: Dynamic, Natural, Advanced Efficiency (Zvýšená efektívnosť jazdy) a pretekársky Race mód.

zdroj foto: alfaromeousa.com

K dispozícii je ešte možnosť zakúpiť si za približne 1000€ službu Driver Assistance, ktorá pomáha vodičovi počas jazdy predísť nehodám a upozorňuje vodiča o prípadných prekážkach na ceste.

Podarilo sa Alfe vytvoriť dostatočnú konkurenciu pre BMW či Audi? To sa ukáže až neskôr, no jedno je isté, Giulia Quadrifoglio svojho majiteľa určite nesklame.

zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)