Stanislav Gálik – muž s veľkým príbehom za sebou a ešte väčším pred sebou

  • Pamätám si prvýkrát, keď som videl Stana. Bolo to vo videu, v ktorom prezentoval UNIFER, centrum inovatívnej spolupráce. Videl som a vedel som, že všetko čo hovorí je úprimné a pravdivé. Neskôr som mal česť v UNIFERi stážovať a učiť sa od tohto skvelého človeka.
21
  • Pamätám si prvýkrát, keď som videl Stana. Bolo to vo videu, v ktorom prezentoval UNIFER, centrum inovatívnej spolupráce. Videl som a vedel som, že všetko čo hovorí je úprimné a pravdivé. Neskôr som mal česť v UNIFERi stážovať a učiť sa od tohto skvelého človeka.

Ahoj Stando, my dvaja sa už poznáme, povedz však našim čitateľom niečo o sebe, daj nám svoj elevator pitch :-)
Som vyštudovaný psychológ, ktorý rozbehol módnu značku GALARD, spoluzaložil inovatívne centrum UNIFER, umiestnil sa v českom Forbes 30 pod 30 a toto leto si povedal, že chce zadarmo cestovať okolo sveta.

Čo ťa priviedlo k nápadu založiť si vlastné krajčírstvo?
Vyplynulo to z okolností. Videl som to ako príležitosť na na trhu. Bol to taký podnikateľský experiment.

V čom uspel GALARD, čo z neho spravilo firmu, ktorá vyčnievala?
Absolútne všetku pozornosť som venoval spokojnosti zákazníkov. Bol som im osobne k dispozícii 24/7 a robil som všetko pre to, aby o nás hovorili ďalej.

1

GALARD si predal v roku 2013 a do UNIFERu si prišiel v tom istom roku, kde si fungoval ako CEO do augusta 2015. Čo ta priviedlo od GALARDu k UNIFERu?
GALARD kúpila investičná skupina DRFG, kde som potom chvíľu pracoval v manažerskej pozícii. Prvotná myšlienka prišla od Davida Rusnáka, majiteľa DRFG. Mne sa tá myšlienka páčila a rozhodol som sa jej venovať naplno.

V roku 2012 si napísal svoju prvú knihu, Psychológia presvedčovania.
Je to vlastne moja diplomová práca. Vedúci Psychologického Ústavu Masarykovej univerzity ju doporučil nakladateľstvu Grada. Trochu som diplomku rozšíril a tí ju následne vydali.

Ako hodnotíš svoje obdobie v UNIFERi?
Ako absolútne najproduktívnejšiu dobu môjho života. Bol to najväčší dar do života. Zmysluplný projekt a úžasní ľudia okolo neho. To oni ho vybudovali.

photo1-3

zdroj: richhike.com

Si známy ako skvelý rečník, aké sú top 3 eventy, na ktorých si bol?
Môj najobľúbenejší bol Glorious 2015 – najkrajšia akcia a najprofesionálnejšia. Bola to dvojdenná študentská konferencia, ktorá posúva ľudí ďalej v oblasti kariéry, podnikania a osobného rozvoja. UNIFER mal tiež skvelý event,   „Souboj řečníkú“, kde som spolu s Karlem Novotným a Filipem Dřímalkou „bojoval“ v improvizačných, prezentačných a argumentačných zručnostiach. Ďalej som sa zúčastnil veľkého množstva malých eventov. Veľmi pekné spomienky mám na Inspirativní ráno, kde o ôsmej ráno prišlo okolo 500 ľudí.

V septembri si sa vydal na cestu okolo sveta s cieľom popísať psychológiu bohatých – ich spôsob zmýšľania, spoločné vlastnosti a to čo ich poháňa. Čo si sa dozvedel?
Píšem teraz o tom knihu. Mám napísaných 200 strán a ešte stále nie som na konci. Tých zážitkov a informácií je nespočet. Zaujímalo ma hlavne, ako sa bohatí ľudia snažia pozitívne ovplyvňovať svet okolo seba.

photo-blog

zdroj: richhike.com

Vyspovedal si ľudí ako je legendárny Dominik Hašek, futbalista NFL Anthony Trucks, či hollywoodský producent Oren Koules. Čo ťa najviac prekvapilo, čo si zistil?
Čo sa týka bohatých ľudí, prvá vec je, že sa nelíšia od nikoho z nás. Nemajú žiadne super sily, nie sú to nadľudia, sú rovnakí ako my, len makali o niečo viac a keď narazili na prekážky, tak s nimi bojovali.
Druhá vec, keď je človek strašne úspešný a bohatý, nakoniec si užíva tie isté veci ako priemerný človek. Ide na prechádzky so psom, užíva si čas s rodinou a teší sa z maličkostí.

Tretia vec – hlavný cieľ mojej cesty bol prísť na to, ako sa bohatí ľudia snažia pomáhať a pozitívne ovplyvňovať svet okolo seba. Záver je, že sa nesnažia o nič viac, ako priemerne zarábajúci ľudia. Myslím si, že je to škoda. Bohatí ľudia majú obrovský potenciál meniť svet k lepšiemu a ja by som bol rád, keby tento potenciál využívali.

2

Kedy plánuješ vydať knihu o svojej ceste?
Najneskôr v máji . Rukopis bude hotový začiatkom februára, v priebehu marca budú ilustrácie.

A čo potom?
Zvažujem niekoľko možností. Naďalej sa budem angažovať vo verejnoprospešných aktivitách. Teraz je pre mňa hlavné dokončiť knihu a výskum pre účely dizertačnej práce.

Aké máš doporučenie pre ľudí, ktorí chcú taktiež uspieť?
Tri veci – pracovitosť, vytrvalosť, zameranie na ciel.

Pracovitosť – energia, ktorú do toho dáš.

Vytrvalosť – koľko odrobíš, nemôžeš chcieť uspieť za tri mesiace.

Cieľ – je veľa ľudí, ktorí sú pracovití a vytrvali, bohužiaľ nemajú jasný cieľ. Kto nevie kam pláva, žiadny vietor mu nie je dobrý.

photo-bottom

zdroj: richhike.com

Máš 29 rokov. Prvých tridsať rokov tvojho života je teda fakt úspešných. Čo je tvojim cieľom pre nasledujúcich tridsať rokov?
O úspechu by som ešte nehovoril. Ešte sa budem musieť veľa snažiť. Každopádne určite chcem šťastnú rodinu a prípadne Nobelovu cenu za mier. Na svete mi záleží a robím všetko čo môžem pre to, aby tu žili ešte aj deti našich detí.

Páni, to je mega cieľ :-) Ktorou cestou sa vydáš?
„Svojou cestou“. Zatiaľ sa svetový mier nikomu nastoliť nepodaril, tak som si hovoril, že by som bol rád, keby som k tomu prispel svojou troškou.

20

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá