Starbucks pobúril milovníkov prírody svojou novou kaviarňou na tom najnevhodnejšom mieste

  • Biznis je proste biznis, a keď ide o zisk, tak nie je nič sväté
  • Americká spoločnosť Starbucks si preto povedala, že si otvorí prevádzku priamo v Yosemitskom národnom parku
  • Netrvalo dlho a rozhnevaní ľudia sa postavili na odpor a chcú okamžité zrušenie
starbucks
Starbucks
  • Biznis je proste biznis, a keď ide o zisk, tak nie je nič sväté
  • Americká spoločnosť Starbucks si preto povedala, že si otvorí prevádzku priamo v Yosemitskom národnom parku
  • Netrvalo dlho a rozhnevaní ľudia sa postavili na odpor a chcú okamžité zrušenie

Snaha Starbucks o vyrobenie recyklovateľných pohárov je síce obdivuhodná, avšak samo o sebe to nestačí na odrazenie masívnej armády tisícok nespokojných milovníkov prírody. Predajca kávy si totiž poriadne zavaril, keď sa rozhodol otvoriť svoju najnovšiu kaviareň priamo v srdci panenskej prírody v Yosemitskom národnom parku. Predstavitelia firmy si pravdepodobne mysleli, že ak kaviareň otvoria na odľahlom mieste národného parku, tak si to takmer nikto nevšimne a veci pôjdu po starom.

Prečo práve Yosemitský národný park? Toto miesto je rajom pre turistov z celého sveta. V priebehu jedného roka sa ich tu premelie takmer 5 miliónov. To už je množstvo, nad ktorým sa oplatí uvažovať. A práve preto sa v Starbucks rozhodli túto medzeru na trhu vyplniť. Veď čo potrebujú unavení turisti? No predsa poriadnu dávku kofeínu. Spoločnosť sa rozhodla konať. Urobila to v maximálnom možnom utajení. Takmer zo dňa na deň v prenajatých priestoroch vyrástla kaviareň.

Na prvý pohľad pôsobí nenápadne, podobne ako tisíce ďalších pobočiek po celom svete. V tomto prípade však spoločnosť nepoužila žiadnu pútavú externú reklamu. Nechcela zbytočne provokovať a upozorňovať na seba. Návštevníci však majú pár bystrých očí a aj napriek dokonalému maskovaniu sa našli takí, ktorí sa rozhodli razantne konať.

Najaktívnejším z nich sa stal bývalý sprievodca „postihnutého parku“ Freddy Brewster, ktorý sa rozhodol, že celú situáciu nenechá len tak a kaviareň z parku jednoducho musí odísť. Preto sa rozhodol spustiť petíciu, ktorú podpísalo viac ako 25 000 ľudí. Cieľom aby bola petícia platná je dosiahnutie 35 000 podpisov. Čo sa stane potom, a či sa podarí veľkú spoločnosť z parku vyhnať je otázne.

Stalo sa však jedno, pracovné ponuky, ktoré spoločnosť na toto miesto zverejnila boli odstránené. Najnovšie informácie hovoria však hovoria, že kaviareň v parku veselo funguje aj naďalej.

Samotný autor petície nemá nič proti samotnej firme a chápe, že ide o zlepšenie služieb a infraštruktúry v rámci parku. Podľa neho je však tento smer nesprávny. Nechce totiž, aby sa park premenil na miesto, ktoré pripomína veľké rušné veľkomestá.

zdroj: vice.com , ktla.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech