Chceme, aby si mal dostatok aktuálnych informácií: Startitup PREMIUM teraz čítaš zadarmo

  • Voľby do NR SR nás čakajú už budúci týždeň
  • Prinášame ti preto prístup k všetkým článkom zdarma
hlasovací lístok, volebná miestnosť
TASR/Adriána Hudecová, Lukáš Grinaj
  • Voľby do NR SR nás čakajú už budúci týždeň
  • Prinášame ti preto prístup k všetkým článkom zdarma

Už budúcu sobotu (30. 9.) budú Slováci rozhodovať o budúcnosti našej krajiny. Volebná kampaň je intenzívna a ľudia sa často strácajú v množstve informácií, ktoré sa objavujú na internete, ale aj vo verejnom priestore. 

Startitup ti preto prináša možnosť prečítať si stovky PREMIUM článkov zdarma. Naši politickí redaktori denne píšu články o aktuálnej politickej situácii, prinášame ti však aj politické príbehy kandidátov v parlamentných voľbách.

Získaš tiež prístup k PREMIUM videoreláciám, napríklad k Zo zákulisia politiky s Pavlom Knapkom, v ktorej pravidelne hovoríme o aktuálnych politických témach s politikmi aj s odborníkmi. Rovnako tak uvidíš všetky časti relácie Diskusný klub, kde sme nedávno privítali napríklad Andreja Danka (SNS)

Startitup pre teba chystá ešte množstvo článkov a rozhovorov, ktoré inde nenájdeš. Vďaka PREMIUM členstvu ich budeš môcť aj ty čítať úplne zadarmo. Po aktivovaní účtu PREMIUM získaš prístup ku všetkým zamknutým článkom na mesiac zdarma. Chceme, aby si mal počas volebného obdobia prístup ku všetkým informáciám, ktoré sme zverejnili. Veríme, že len informovaní ľudia dokážu robiť správne rozhodnutia. 

Čo hovoria prieskumy? 

Voľby do NRSR sa uskutočnia 30. septembra 2023. Slováci si budú vyberať, ktorej politickej strane dajú svoj hlas. Tie strany, ktoré získajú nad 5 % hlasov, sa dostanú cez brány parlamentu. 

Z prieskumu agentúry Ipsos pre denník Pravda vyplýva, že vo volebných preferenciách naďalej vedie strana Smer-SD. Voľby v septembri by vyhrala si ziskom 20,3 percenta hlasov.

Na druhej priečke by skončilo Progresívne Slovensko so 17,2 percenta hlasov. Top trojku by uzavrel Hlas-SD, ktorý by získal 13,1 percenta.

Ako píše TASR, do parlamentu by sa dostali aj hnutie Republika (8,6 percenta), Koalícia OĽANO a priatelia, Za ľudí a Kresťanská únia (8,2 percenta), SaS (6,1 percenta), SNS (5,6 percenta) a KDH (5,3 percenta).

Pred bránami parlamentu by zostali Sme rodina (4,2 percenta), Aliancia (4 percentá), Demokrati (3,4 percenta), ĽSNS (2,6 percenta).

Strana Modrí, Most-Híd by mala 0,9 percenta, Maďarské fórum 0,6 percenta a iné strany by volilo 0,9 percenta.

Prieskum bol vykonaný na reprezentatívnej vzorke 1026 respondentov starších ako 18 rokov v dňoch 15. až 19. septembra.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Pravda, Archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá