ČLÁNKY KOMUNITA EVENTYLIVE

Najbližšie eventy

28.09.2017 / 09:30 / Bratislava

Slovak-German Innovation Day 2017

Close

Slovak-German Innovation Day 2017

Bratislava

 • Vodárenské Múzeum, Bratislava
 • 28.09.2017

Popis

If you have not encountered a perfect business partner so far, you probably do not go to the right places. The Slovak-German Innovation Day brings together global players and hidden champions (family-run medium-sized world market leaders from Germany and other countries) active in Slovakia with innovative start-ups. The event addresses in particular international companies which carry out development (engineering) in Slovakia and which are looking for tangible innovative solutions in automatization, connectivity and Smart Factory.

If you are hungry for innovative ideas from the heads of Slovak start-ups, secure your place at this event and get in touch with them. If you have a great idea on your own with a stable partner missing, do not miss this opportunity. Join us at the Slovak-German Innovation Day and find the right people to listen to your ideas.

Main topics

 • Innovation strategies of global players
 • Inspiring success stories of  start-ups
 • Smart Factory: synergies between industrial companies and start-ups
 • Intellectual property rights
 • Effective ways of supporting start-ups
 • Who wins the Slovak-German Start-up Award?

28.09.2017 / 17:00 / Bratislava

Tatranské plesá – hrozí im postupný zánik?

Close

Tatranské plesá – hrozí im postupný zánik?

Bratislava

 • CVTI SR Lamačská cesta 8/A, 81104 Bratislava, Slovakia
 • 28.09.2017

Popis

Pozývame vás do septembrovej vedeckej kaviarne, v ktorej budeme diskutovať o minulom i súčasnom vývoji tatranských plies v kontexte morfodynamických procesov v ich povodiach.

Vo štvrtok 28. 9. 2017 o 17.00 hod. bude našim hosťom uznávaný vedec, biológ, ekológ a environmentalista prof. RNDr. Juraj Hreško, PhD., z Katedry ekológie a environmentalistiky Fakulty prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Oblasťou jeho vedeckého záujmu je krajinná ekológia, dynamika krajiny a jej zmeny, súčasné morfodynamické procesy v horských a vysokohorských oblastiach, ale aj výskum pôd a ich erózneho ohrozenia.

Podujatie sa koná v Centre vedecko-technických informácií SR, Lamačská cesta 8/A, konferenčná miestnosť na 2. poschodí.

Viac informácií sa dozviete na: http://ncpvat.cvtisr.sk/sk/veda-v-centre.html?page_id=510

Vstup na podujatie je voľný.

Septembrová vedecká kaviareň je sprievodným podujatím festivalu vedy Európska noc výskumníkov 2017 – www.nocvyskumnikov.sk

28.09.2017 / 18:00 / Bratislava

Neverbálna komunikácia

Close

Neverbálna komunikácia

Bratislava

Vstupné 18 €

 • Coaching-poradna Mierová 56, 81105 Bratislava, Slovakia
 • 28.09.2017

Popis

Dôležitou, neoddeliteľnou zložkou komunikácie je neverbálna komunikácia, ktorá často povie viac, ako samotné slová, prípadne vie úplne pozmeniť zmysel povedaného.

Pomer neverbálnej komunikácie k verbálnej je až 7:3, čo je možno vyššie číslo, ako ste očakávali. Niektoré prejavy neverbálnej komunikácie je možné naučiť sa kontrolovať a čítať, rozumieť im. V mnohých prípadoch však nevieme neverbálnu komunikáciu ani ovládať. Naučíme vás čítať a rozumieť neverbálnej komunikácii na workshope.

Bude prebiehať na ulici Mierová 56 v Bratislave (Ružinov). Cena workshopu je 18 EUR s DPH.

Píšte nám na [email protected] a volajte 0911 467 629 :)
Tešíme sa na Vás!
Partner podujatia je StartitUP :)
[email protected]

30.09.2017 / 09:00 / Bratislava

TEDxTrenčín 2017 – Plus mínus

Close

TEDxTrenčín 2017 – Plus mínus

Trenčín

Vstupné 39 €

 • Trenčín, Slovakia
 • 30.09.2017

Popis

Obľúbená konferencia TEDxTrenčín sa po roku opäť vracia na Trenčiansky hrad. Posledná septembrová sobota (30.9.2017) bude patriť myšlienkam hodným šírenia. A tentoraz sa bude celé podujatie niesť v znamení témy plnej protikladov „Plus mínus“.

Čo všetko vás čaká? Špičkový slovenský historik, kozmopolitka, bývalý väzeň, módna návrhárka, akordenoistka, či pokroková učiteľka. To je len zlomok rečníkov, ktorí vystúpia s rôznorodými témami na jednom pódiu. Uznávaní odborníci, či nadšení propagátori. Za každým z nich sa skrýva príbeh, ktorý je hodný šírenia a myšlienky, ktoré vás nadchnú. Viac o všetkých 14 rečníkoch sa dozviete tu: http://tedxtrencin.sk/recnici.

Nuda nehrozí ani počas prestávok. Vonku budú pripravené pohybové aktivity, ako napríklad skákanie cez gumu. Kreatívci si budú môcť vlastnoručne vytvoriť tašku či tričko alebo preveriť svoj hudobný sluch pri jukeboxe. A nezabúdame ani na milovníkov spoločenských hier. Všetci sa vyšantia do sýtosti.

V cene vstupenky je aj celodenný catering – od ľahkej desiaty ku kávičke, cez dvojchodový obed, poobedný snack, chutnú večeru a sladké maškrty. Neobmedzený prísun kávičky z lokálnej pražiarne a nealko nápojov je samozrejmosťou. A TEDxTrenčín nekončí ani talkom posledného rečníka. Zábava pokračuje networkingom s ďalšími prekvapeniami, ktoré budú stáť za to.

Strávte aj vy nezabudnuteľný deň plný inšpiratívnych momentov s ľuďmi, ktorí sú vašou krvnou skupinou. Garantujeme, že ich nájdete :).

Chceš tie najlepšie infošky zo sveta Startitup?