Štát očkovaným výhody nepriniesol, reštaurácie áno. Ďalšie zatvorenie si nemôžeme dovoliť, tvrdia

  • Reštaurácie sa rozhodli so situáciou bojovať po svojom
  • Zaočkovaným ľuďom ponúknu niekoľkopercentnú zľavu
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, tasr/AP Photo/Alastair Grant, tasr/AP Photo/Alastair Grant
  • Reštaurácie sa rozhodli so situáciou bojovať po svojom
  • Zaočkovaným ľuďom ponúknu niekoľkopercentnú zľavu

Cestovný ruch padol počas pandémie koronavírusu na kolená. Značné straty utrpeli ubytovacie zariadenia, aj gastro prevádzky. Práve spomenuté oblasti sú ohrozené treťou vlnou pandémie azda najviac. Niektoré reštaurácie sa rozhodli situáciu zobrať do vlastných rúk. Zákazníkom ponúkajú zľavy, ktoré by ich mali nie len priviesť na terasy podnikov, ale aj k motivácii očkovať sa.

Naješ sa lacnejšie

Nakoľko si gastro priemysel nemôže dovoliť rovnakú situáciu, akú zažil niekoľko mesiacov dozadu, niekoľko podnikov sa rozhodlo pre vlastné „opatrenia“. Vytvorili iniciatívu My sme GASTRO, ktorej cieľom je motivovať ľudí ku vyššej zaočkovanosti. Práve vakcinácia podnikom umožní bezpečnejší kontakt so zákazníkmi.

DESAŤ mesiacov sme mali zatvorené, alebo sme pracovali vo veľmi obmedzenom režime. Preto veľmi citlivo vnímame, že zaočkovanosť obyvateľov Slovenskej republiky patrí k najnižším v Európskej únii. Tešíme sa na chvíľu, keď Ministerstvo financií uvoľní peniaze na „očkovaciu“ kampaň.

Igor Matovič sa určite neurazí, ak sa ho pokúsime predbehnúť v tom, že už teraz ponúkame 10 % zľavu na konzumáciu všetkým našim zaočkovaným klientom. Pridajte sa k nám, stiahnite si logo a označte svoje prevádzky, podporte nás na sociálnych sieťach,“ vyzýva ostatné prevádzky iniciatíva. Aktuálne sú jej súčasťou 3 zakladajúce podniky – Reštaurácia Štefánka by Pulitzer, Restaurant Parlament a Adria bar. Očakávajú, že ku spomínaným krokom sa pridá aj niekoľko ďalších.

Reštaurácia
zdroj: tasr/AP Photo/Gregorio Borgia
Zdroj: mysmegastro

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech