Stephen Hawking bude odpočívať po boku najväčších velikánov na váženom mieste

  • Stephen Hawking, ktorý zomrel 14. marca vo veku 76 rokov, bude odpočívať po boku známych vedcov
  • Isaac Newton, Charles Darwin a Stephen Hawking sa tak po smrti symbolicky stretnú na jednom mieste
hawking
flickr.com
  • Stephen Hawking, ktorý zomrel 14. marca vo veku 76 rokov, bude odpočívať po boku známych vedcov
  • Isaac Newton, Charles Darwin a Stephen Hawking sa tak po smrti symbolicky stretnú na jednom mieste

Slávny vedec a kozmológ Stephen Hawking zomrel pre viac ako týždňom. Pohreb sa však ešte nekonal. Množstvo ľudí z celého sveta si určite nenechá ujsť poslednú rozlúčku s obrovskou hviezdou kozmológie. Človekom, ktorý sa aj napriek nepriazni osudu nevzdal a preukázal obrovskú vnútornú silu ducha, a to aj napriek strašidelným predpovediam lekárov.

Prežiť mu pomohla aj jeho láska k vesmíru, ktorá ho hnala stále dopredu. Jeho cieľom bolo totiž spoznať vesmír a odhaliť všetky jeho záhady. Množstvo z týchto snov sa mu počas života splnilo a sám je autorom niekoľkých zaujímavých objavov týkajúcich sa hlavne čiernych dier. Vesmír bol podľa neho logicky usporiadaný, ale nebol dielom Boha. Kvôli svojej nedôvere vo vyššie sily a náboženstvá si vyslúžil mnoho kritiky. Nik však nevie, kde je naozaj pravda. Všetky svoje poznatky o vesmíre spísal v svetovom bestselleri Stručné dejiny času.

Trio velikánov vedy sa stretne po smrti

Okrem posadnutosti vesmírom mu v boji s ťažkou chorobou pomáhal aj obrovský zmysel pre humor. Stephen bol jednoducho silná osobnosť, a práve vďaka tomu žil o viac ako 50 rokov dlhšie, než mu predpovedali negativisticky naladení lekári. Pomaly, ale isto sa však blíži čas rozlúčky s týmto veľkým človekom. Stephenovo telo po smrti spopolnili. Kde však bude pochovaný? Logicky sa očakávalo sa, že Stephen nebude pochovaný medzi bežnými smrteľníkmi.

Táto predpoveď sa naozaj potvrdila. Posledné miesto jeho odpočinku bude priamo vo Westminsterskom opátstve. Túto informáciu potvrdil hovorca opátstva, John Hall. Vedľa neho budú ležať jeho vedeckí bratia – Isaac Newton a Charles Darwin.

Presný termín jeho pohrebu nie je zatiaľ známy. Určite sa to však stane niekedy v priebehu roka. Nevie sa ani, či bude pohreb prebiehať v malom kruhu blízkej rodiny, alebo to bude rozlúčka pre širšiu verejnosť.

zdroj: iflscience.com , westminster-abbey.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech