Stres dokážeš jednoducho zmietnuť zo stola. Otestovali sme metódu Jeffa Bezosa a skutočne funguje

  • Metóda zvaná „puttering“ skutočne funguje
  • Ide o praktiky na boj proti stresu
  • Odborníci ju odporúčajú, praktikuje ju i Jeff Bezos
  • Startitup ju vyskúšal
Mladý muž v strese sedí na zemi a podopiera si hlavu. Nervózne dievča sedí na práčke, upratuje. Uvoľnená mladá žena na poli s úsmevom na tvári.
Ilustračná fotografia, Unsplash/Yosi Prihantoro, Autri Taheri, Artur Voznenko
  • Metóda zvaná „puttering“ skutočne funguje
  • Ide o praktiky na boj proti stresu
  • Odborníci ju odporúčajú, praktikuje ju i Jeff Bezos
  • Startitup ju vyskúšal

Zvoní ti budík, zobúdzaš sa a neochotne vstávaš z postele. Prvá myšlienka, ktorá ti príde na um, je, že nestíhaš. Máš polhodinu na to, aby si sa umyl, obliekol, dal si kávu a vyrazil za povinnosťami. Na svoj stresujúci stereotyp si si už možno aj zvykol, ale niekde v úzadí si uvedomuješ, že dlhodobo takto fungovať nie je vôbec zdravé.

Odborníci sa venujú otázkam stresu už dlhodobo. Nejde o žiadnu novinku, že existujú metódy, ako s ním bojovať. Niekedy sa ale môžeme pozrieť na ľudí, ktorí toho vo svete dosiahli najviac. Zamysleli sme sa nad otázkou, ako so stresom bojuje miliardársky zakladateľ Amazonu Jeff Bezos, a narazili sme na veľmi zaujímavú metódu.

Nejde o nič zložité. Naopak, všetko to spočíva v presnom opaku nejakého úplného oddychu či meditácie. Ide o spôsob získavania pokoja prostredníctvom postupného plnenia si povinností, ktoré ti dokážu naštartovať deň. Čo tým myslíme?

Ide o metódu v angličtine zvanú „puttering“, čo by sme vedeli preložiť ako potĺkanie sa či motanie sa. Spočíva v jednoduchosti, a ako sa hovorí, v jednoduchosti je krása. My sme ju vyskúšali na vlastnej koži.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: BBC, Harvard Health Publishing, Springer Link, National Library of Medicine, Mental Health America, Redakcia

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá