Študenti vynašli lak na nechty pre ženy, ktorý poľahky odhalí drogy v nápojoch

  • Ak miluješ diskotéky a zábavu a si ženského pohlavia, si vystavená pomerne veľkému riziku
  • Čím väčšia zábava, tým vyššia šanca, že sa ti môže v nápoji objaviť nejaká návyková látka
  • Skupina študentov však vynašla revolučný lak, ktorý odhalí, či je nápoj „čistý“, v priebehu sekundy
lak
Pixabay
  • Ak miluješ diskotéky a zábavu a si ženského pohlavia, si vystavená pomerne veľkému riziku
  • Čím väčšia zábava, tým vyššia šanca, že sa ti môže v nápoji objaviť nejaká návyková látka
  • Skupina študentov však vynašla revolučný lak, ktorý odhalí, či je nápoj „čistý“, v priebehu sekundy

Ak si pekná žena a miluješ zábavu, tak si môžeš byť takmer istá, že pri vkročení na obrovskú párty na tebe pristane nespočetné množstvo mužských pohľadov. Aj keď väčšina z dotyčných mužov bude neškodná, nájde sa tu určite zopár takých, ktorí majú omnoho smelšie plány. Títo muži sa často neštítia využiť mnoho podpásových techník. Jednou z tých veľmi obľúbených sú omamné látky, ako extáza, kokaín či marihuana, ktoré sa akoby čírou náhodou objavia v pohári obete. Veľmi účinné sú taktiež látky slúžiace na ukľudnenie nachádzajúce sa prevažne v liekoch.

Žena môže byť následne nielen okradnutá, ale aj zneužitá. Obeťami týchto nekalých praktík je preto väčšinou nežné pohlavie. Veď kto to kedy videl, aby muž sypal omamné látky do nápoja inému mužovi?! Štatistiky hovoria jasne. Jedna zo šiestich žien sa stane obeťou zneužitia. Zistiť, či je ten lákavý nápoj, ktorý sa ti nejakým náhodným spôsobom ocitol na stole, čistý, je takmer nemožné, pokiaľ ho nevyskúšaš, prípadne si nenájdeš nejaký testovací objekt, ktorý sa na túto úlohu hodí.

Lak, ktorý „má nos“ na drogy

Keďže nechceš robiť iným to, čo robia tebe, tak máš dve možnosti: buď sa z toho lákavého nápoja nenapiješ aj napriek obrovskému smädu alebo budeš kráčať s dobou a urobíš to inak. Jednoducho ponoríš svoj nalakovaný necht do nápoja a okamžite budeš vedieť, či je nápoj bezpečný. Len si daj pozor, aby si mala umyté ruky!

Na rukách budeš mať totiž nanesený najnovší lak na nechty, ktorý je inteligentný a odhalí skrytý problém so stopercentnou presnosťou. Pri kontakte s drogou v nápoji totiž lak okamžite zmení svoju farbu a ty môžeš ihneď zareagovať prípadne identifikovať tajného páchateľa, ktorý ti tento nápoj priniesol.

Výnimočný lak sa skrýva za za značkou Undercover Colors, a to preto, lebo je úplne priehľadný a môžeš si ho v pohode naniesť na už nalakovaný necht. Tvorba dokonalého inteligentného laku však ešte nie je úplne na konci a prebiehajú ďalšie testy. Cieľom je, aby bol lak ešte „múdrejší“ a dokázal odhaliť omnoho širšie spektrum omamných látok, než len tie najzákladnejšie. V súčasnosti dokáže odhaliť napríklad ketamín, alprazolam či Rohypnol. Tieto látky dokážu vo vyššej dávke obeť úplne omámiť. A kto má tento lak na svedomí? Čuduj sa svetu, štvorica mužov, študentov univerzity v Severnej Karolíne.

zdroj: snopes.comundercovercolors.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK