Sulík o príbehu značky FaxCopy a divokých 90. rokoch. Pri troche paranoje sa to dalo vyložiť, že po nás niekto ide, spomína minister

  • Možno si ani netušil, že práve Richard Sulík založil známu značku FaxCopy
  • Pre Startitup prezradil, ako sa pustil do biznisu s kopírkami
  • Podiel z predaja firmy mu splácajú ešte dodnes
pjimage (2)
Startitup, Sulik.sk
  • Možno si ani netušil, že práve Richard Sulík založil známu značku FaxCopy
  • Pre Startitup prezradil, ako sa pustil do biznisu s kopírkami
  • Podiel z predaja firmy mu splácajú ešte dodnes

Pamätáš na tie časy, keď si sa ponáhľal na prednášku, no z ruksaku ti ako zázrakom zmizli dôležité skriptá? Klasika. Čo s tým narýchlo urobiť? Máš takú dobrú pol hodinku a prednášajúci ťa zabije, ak zase budeš pozerať do učiva cez spolužiačkino plece. Rozmýšľaš, ako sa dostať z tejto patálie? Nasadneš na električku, pred školou si počkáš na kamoša, ktorý vždy chodí skôr, požičiaš si tie prekliate skriptá a zamieriš… kam inam.

Vedľa školy ťa už víta známe čierno-červené logo, ale aj ikonický font názvu kopírovacej služby. „Môžete to urobiť rýchlo?“ popoženieš brigádnika, nech si pohne s kopírovaním skrípt, zaplatíš a bežíš na prednášku s nebeským pocitom pokoja na duši, že si sa dnes nonšalantne vyhol stretu s profesorom.

Možno podobnú situáciu poznáš aj ty. Áno, ide o FaxCopy. Je to brand, ktorý aspoň z videnia pozná naozaj takmer každý. Neoddeliteľne sa ale spájal najmä s našimi študentskými časmi, keď expresný personál plnil naše kopírovacie rozmary.

„Vo chvíľach, keď potrebujete vytlačiť záverečnú prácu do školy, doplniť si armádu zošitov a písacích potrieb alebo prekopírovať maturitné vysvedčenie. Vždy s radosťou zviažeme vašu bakalárku alebo diplomovku a dokonca počujeme ten kameň, ktorý vám padne zo srdca pri vyhotovovaní vašich originálnych promočných oznámení,“ píše sa dokonca na webe siete prevádzok.

Napadlo ti ale niekedy opýtať sa, ako značka vznikla a kto za ňou stojí? Možno ťa prekvapí, ak ti povieme, že za sieťou kultových prevádzok stojí jeden zo súčasných ministrov. Poslednú dekádu sa síce Richard Sulík profiluje ako aktívny politik, no práve on stál za zrodom značky v čase, keď sa rodila aj slovenská štátna samostatnosť.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: FaxCopy, Pluska, Finstat

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie