Svet ukrýva niekoľko prísne tajných miest, ktoré nik nenavštívil. Je medzi nimi aj obývaný ostrov izolovaný od civilizácie

  • Ľudia radi cestujú a navštevujú všetky možné dostupné lokality po celom svete
  • Existujú však aj miesta, kam sa nedostane žiadna verejnosť
  • Toto je zoznam niekoľkých miest, kam nemá prístup takmer nikto
tajne miesta
Woomera Test Range a ostrov Surtsey, miejsca.org/flickr.com
  • Ľudia radi cestujú a navštevujú všetky možné dostupné lokality po celom svete
  • Existujú však aj miesta, kam sa nedostane žiadna verejnosť
  • Toto je zoznam niekoľkých miest, kam nemá prístup takmer nikto

Cestovanie po svete je oslobodzujúca činnosť pre každého človeka. Znamená to, dostať sa za hranice komfortnej zóny, odvážiť sa preskúmať hranice ľudskej prirodzenosti a vlastne sa aj pokúsiť adaptovať na úplne cudzom mieste.

V súčasnosti je väčšina miest verejne dostupných. Ľudia sa môžu voľne pohybovať po krajine, kde žijú, a dokonca aj medzi inými krajinami vo svete. Existujú však aj lokality, ktoré sú prísne zakázané takmer všetkým ľudom na svete. Prinášame ti zoznam niekoľkých miest, kam nemá prístup nik.

Od ostrovu obývaného ľuďmi, ktorí nemajú žiaden kontakt s vonkajším svetom, až po supertajné vojenské zariadenia. Väčšina miest na tomto zozname je prístupná iba pre tých, ktorí majú príslušné povolenia, a niektoré nie sú dostupné pre nikoho.

1. Ise Grand Shrine, Japonsko

Japonsko je nádhernou krajinou, ktorá ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest. Jedným z nich je aj svätyňa Ise Grand Shrine. Ako informuje portál Japan Rail Pass, ide o komplex 125 svätýň.

Všetky svätyne sú postavené špecifickým architektonickým štýlom s názvom „Yuitsu-shinmei-zukuri“, ktorý nesmie byť použitý nikde inde. Celý komplex sa skladá z vnútorných a vonkajších svätýň.

zdroj: flickr.com

Naiku alebo vnútorná svätyňa je miesto, ktoré je udržiavané v najvyššej úcte. Práve sem môžu vstúpiť iba jednotliví členovia cisárskej rodiny. Ide o takú tajnú lokalitu, že dokonca aj strážcom chrámu môže byť iba niekto z nich. 

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie