Svojmu mestu dával 70 miliónov dolárov denne a ľudia ho milovali. Kokaínový kráľ Pablo Escobar padol tak rýchlo, ako sa dostal na vrch

  • Život narkobaróna Pabla Escobara je plný zaujímavostí
  • Kolumbijský Jánošík bol fanúšikom ľudu, obyvatelia mesta mu dokonca pomáhali skrývať sa pred úradmi
  • Život kokaínového kráľa ukončili dve guľky. Čo si sa však zo seriálu na Netflixe dozvedieť nemohol?
pjimage – 2021-08-17T143356.013
Youtube/Famous Tv reprofoto
  • Život narkobaróna Pabla Escobara je plný zaujímavostí
  • Kolumbijský Jánošík bol fanúšikom ľudu, obyvatelia mesta mu dokonca pomáhali skrývať sa pred úradmi
  • Život kokaínového kráľa ukončili dve guľky. Čo si sa však zo seriálu na Netflixe dozvedieť nemohol?

Nezákonný obchod s kokaínom sa na konci 70. rokov stal v Kolumbii národným športom. Hoci išlo o nesmierne veľký problém, drogy zároveň tvorili hlavný zdroj príjmu mnohých ľudí. Pablo Escobar však nebol priekopníkom

Jeho predchodkyňou bola Griselda Blanco, ktorá svoj úspešný biznis rozšírila aj do New Yorku a Miami.

Za mesiac sa tejto žene podarilo predať až 300 kilogramov kokaínu, čo nie je vôbec málo. Escobar sa k žezlu dostal až v roku 1985.

zdroj: Picfair

Počas 70. a 80. rokov sa toho vo svete udialo dosť. V tomto článku sa však podrobne pozrieme na drogový biznis v Kolumbii, ktorý bol v tom čase vo svojom najväčšom rozkvete. Za tým nestál nik iný, ako Pablo Escobar, pre Slovákov známy aj ako Kolumbijský Jánošík.

So životom tohto muža sa viaže mnoho príbehov a ešte viac zaujímavostí. Vedel si, že svetoznámy narkobarón strávil za mrežami viac ako rok, no bol väznený vo „väznici“, ktorú si sám postavil? Toto a ešte mnoho ďalších vecí sa dozvieš v tomto článku.

zdroj: Facebook/Today reprofoto

Plnil si detský sen

Najznámejší drogový díler sa narodil v roku 1949 v kolumbijskom meste Rionegro, píše sa v knihe Cocaine King Pablo Escobar. Pablo bol v poradí tretím dieťaťom farmára a učiteľky. Už v útlom veku sa s rodinou presťahoval do mesta Medellín, kde si užíval spokojné detstvo. 

Zlom nastal, keď sa Pablo stal tínedžerom. Už v tomto veku sa totiž začal venovať nelegálnym aktivitám. Mal začať ako zlodej náhrobných kameňov, ktoré následne brúsil pred ďalším predajom pašerákom.

Toto tvrdenie sa niekoľkokrát snažil vyvrátiť Pablov brat Roberto. Ten uvádzal, že k náhrobným kameňom sa jeho brat dostal legálnou cestou. Mal ich získať potom, čo niektorí klienti prestali platiť za starostlivosť o hrob a nájom hrobových miest.

zdroj: Youtube/Real Stories reprofoto

Vlastný názor má na Pablov kriminálny debut aj jeho syn Sebastián Marroquín. Ten v minulosti povedal, že Escobar nabehol na dráhu kriminálnika, keď sa mu úspešne podarilo sfalšovať maturitné výsledky.

Ako však Escobar začal, nie je podstatné. Len čo nastúpil na vlak zločinu, vykašľal sa na školu a začal sa venovať svojmu podnikaniu. V priebehu niekoľkých rokov sa mu podarilo stať sa kráľom kokaínu a taktiež najbohatším zločincom v histórii.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Business Insider, BBC, Orlando Sentinel, Cocaine King Pablo Escobar, Medellin Traveler, The Accountat´s Story, New York Times, Airshipdaily.com, YouTube, Brtiannica.com, National Geographic

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá