Takto míňa svoje ťažko zarobené peniaze najznámejší ruský miliardár

  • Roman Abramovič je najznámejším ruským miliardárom. Do povedomia verejnosti sa dostal vďaka kúpe futbalového klubu Chelsea
  • Verejnosť ho však spoznala aj z inej stránky. Je totiž známy tým, že si naozaj rád dopraje a to vo všetkých oblastiach života
Roman Abramovič
flickr
  • Roman Abramovič je najznámejším ruským miliardárom. Do povedomia verejnosti sa dostal vďaka kúpe futbalového klubu Chelsea
  • Verejnosť ho však spoznala aj z inej stránky. Je totiž známy tým, že si naozaj rád dopraje a to vo všetkých oblastiach života

Rusko je krajinou, kde väčšina obyvateľstva žije úplne priemerným životom. Na druhú stranu sa jedná o krajinu, ktorá je liahňou miliardárov. Pravdepodobne najznámejším miliardárom pochádzajúcim z Ruska je človek menom Roman Abramovič, ktorého na rozdiel od iných ruských miliardárov pozná celý svet. Je známy svojím extravagantným a nákladným životným štýlom.

Roman Abramovič nepatrí medzi nenápadných miliardárov. Jeho nákladný životný štýl púta pozornosť po celom svete. Je známy svojou kolekciou jácht, luxusných automobilov, súkromných lietadiel a množstvom nehnuteľností. Stále však disponuje majetkom, ktorý presahuje hranicu 11 miliárd dolárov.

Svojmu klubu pravidelne fandí

V roku 2008 bola výška jeho majetku 23, 5 miliardy dolárov. V tom čase sa umiestnil na prvej priečke rebríčka najbohatších Rusov. Je vlastníkom futbalového klubu Chelsea, ktorý kúpil v roku 2003. Za známy klub „vysolil“ rekordných 233 miliónov dolárov. Je obrovským fanúšikom futbalu a častokrát ho bolo vidno povzbudzovať svoj hviezdny tím. Ten mu robí len radosť. Je to jeden z najhodnotnejších futbalových tímov vôbec.

Väčšina jeho bohatstva pochádza z predaja ruských štátnych aktív po páde Sovietskeho zväzu. V roku 2003 predal svoj 26-percentný podiel v ruskej leteckej spoločnosti Aeroflot banke National Reserve Bank. Je vlastníkom najväčšieho podielu v spoločnosti Evraz. Tá je druhým najväčším výrobcom ocele v krajine.

So ženami mu to akosi nefunguje

Vlastní podiel v spoločnosti Norilsk Nickel, ktorá je najväčším výrobcom rafinovaného niklu na svete. Ako bohatý muž sa ani on neuspokojil s jedným manželstvom. Celkovo bol trikrát ženatý. Jeho posledné manželstvo s Dashou Zhukovou je v súčasnosti v troskách.

Pár má spolu dve deti, syna Aarona a dcéru Leah. Ich rozchod môže byť jedným z najdrahších v histórii. Počas manželstva totiž spoločne rozbehli viaceré biznisy, vlastnia obrovskú kolekciu umenia a obrovskú vilu. Okrem toho majú spoločné podiely v rôznych firmách. Na obranu miliardára je nutné povedať, že jeho dve manželstvá trvali naozaj dlhú dobu. Toto posledné prežilo 10 rokov.

Predtým strávil dlhých 16 rokov s Irinou Malandinou. S ňou má celkovo 5 detí. V čase, keď sa brali, nepatril medzi najbohatších ľudí. Jeho druhá manželka sa pri rozvode zachovala nečakane. Aj keď mala právo na polovicu majetku, ktorú nadobudli počas spoločného života, uspokojila sa iba z 1,6 percentami. Nebolo to vôbec málo, získala 300 miliónov dolárov. Jeho prvé manželstvo s Olgou Yurevnou Lysovou trvalo len tri roky. Zabŕdol aj do politiky. Stal sa totiž na jedno volebné obdobie guvernérom regiónu Čukotka. Počas svojej vlády do regiónu investoval 1,3 miliardy dolárov z vlastného vrecka.

Abramovič sa „vybúril“ aj v oblasti nehnuteľností. Tie vlastní po celom svete. V Londýne si kúpil dom za rekordných 118,4 milióna dolárov. V posledných rokoch si zaobstaral štyri mestské domy v hornej časti Manhattanu v New Yorku. Chcel z nich vytvoriť jeden veľký luxusný dom. O dva bloky vedľa kúpil ďalšiu nehnuteľnosť. Z rekonštrukcie však nebude nič. V septembri totiž predal štyri z piatich nehnuteľností svojej bývalej žene Dashy. Vlastní tiež dom Chateau de la Croe na Francúzskej riviére. Do jeho rekonštrukcie nalial 40 miliónov dolárov. V roku 2009 investoval 90 miliónov dolárov do kúpy nehnuteľnosti na karibských ostrovoch.

Jachty sú jeho veľkou vášňou

Nehnuteľnosti však nie sú jediným koníčkom extravagantného miliardára. Z celého srdca totiž miluje luxusné jachty. V roku 2004 si zaobstaral jachtu Pelorus. V tom čase bola na jedenástej priečke medzi najväčšími jachtami. Neskôr kúpil jachtu Eclipse. Stála ho pol miliardy dolárov. Jednalo sa o najväčšiu jachtu sveta. Jej dĺžka bola viac ako 162 metrov. Na jachte sa nachádzajú dve pristávacie plochy pre helikoptéry, dva bazény, diskotéka a dokonca systém na detekciu rakiet. Tiež vlastní automobily v hodnote presahujúcej 11 miliónov dolárov. V jeho zbierke nájdeš napríklad limitovanú edíciu Ferrari FXX, Pagani Zonda Roadster, Bugatti Veyron alebo Aston Martin Vulcan.

Na presuny po svete využíva súkromné lietadlá. Je vlastníkom Boeingu 767-33AER s upraveným interiérom. Do lietadla sa zmestí celkovo 30 ľudí. Je vybavené kuchyňou, kanceláriou a spálňou. Vlastnil aj Dassault Falcon 900. Ten však po rozvode ponechal svojej bývalej žene Irine.

zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech