Toto je slovenské bývanie snov. Moderný dom, v ktorom by chcel bývať každý

  • Jednoduché biele línie v kombinácii s betónom, sklom a drevom sú presvedčivou architektonickou výpoveďou. A zároveň príjemným miestom na bývanie
  • Autormi tohto skvelého projektu sú Maroš Fečík a Miriam Fečíková Plusminusarchitekti
collageecwew
Maroš Fečík a Miriam Fečíková
  • Jednoduché biele línie v kombinácii s betónom, sklom a drevom sú presvedčivou architektonickou výpoveďou. A zároveň príjemným miestom na bývanie
  • Autormi tohto skvelého projektu sú Maroš Fečík a Miriam Fečíková Plusminusarchitekti

Výrazné línie, jednoduché plochy a objemy, čitateľný koncept, logická dispozícia… umožňujú, aby sme mnoho nepísali, ale skôr si nechali priestor na vizuálne vnímanie tejto peknej stavby.

Dom je navrhnutý pre štvorčlennú rodinu (dvaja rodičia a dve deti). Má štyri spálne (rodičovská, dve detské a hosťovská), tri kúpelne, garáž pre dve autá, dostatok vnútorných i vonkajších skladových priestorov… Kuchyňa, jedáleň a obývačka sú v nadväzujúcej „štíhlej“ časti pôdorysu v tvare písmena „L“.

Viac podobných článkov nájdeš na Archinfo.sk

Hmotová skladba objektu je zrejmá z nasledujúcej axonometrie, ktorá názorne prezentuje celú figúru objektu. Vnútorné výškové členenie približuje rezoperspektívny pohľad.

Hlavný obytný priestor je riešený čisto, funkčne, elementárne. Nie je však sterilný, odcudzený. Naopak poctivé priznanie použitých materiálov, od high-tech lesklých povrchov kuchynskej linky, cez masívne drevo podlahy až po surový pohľadový betón stropov a časti stien, spolu s doplnkami a zariadením tvoria veľmi príjemnú zmes a kombináciu, ktorá je zaujímavá a ľudská.

Optické prepojenie interiéru s vonkajšími plochami pozemku je výborné. Vieme bezprostredne vnímať denné cykly, atmosféru, počasie, necítime sa izolovaní, zavrení, odrezaní od sveta. Svetlo do interiéru vchádza aj zvrchu a takto ešte viac presvetľuje a odľahčuje priestor.

Precízne navrhnutá kuchyňa je laboratóriom pre prípravu pokrmov. Hladké hygienické povrchy sa ľahko udržujú. Koncept „technologickej steny“ kde sú ukryté všetky zásoby a zariadenia, ktoré práve nepotrebujem k aktuálnej činnosti, mimoriadne pomáha k organizáci a „poriadku na pracovisku“.

Z poschodia je nádherný výhľad na dvor s bazénom a exteriérovým prístreškom.

Pri návrhu nočnej časti, hygieny i komunikačných priestorov vnútri dispozície architekti nezostali nič dlžní svojej povesti.

Poteší i pohľad na riešenie detailov. Napríklad integrácie dverí do plochy deliacich konštrukcií ohraničujúcich a vymedzujúcich jednotlivé priestory. Vznikajú presvedčivé riešenia plôch, ktoré sa dynamicky otvárajú, alebo zatvárajú podľa potreby. Práve takéto „jednoduché“ riešenia nie sú jednoduché a vyžadujú zmysel pre detail i náročnú prípravu s dlhodobým výhľadom dopredu…

Autormi projektu sú Maroš Fečík a Miriam Fečíková Plusminusarchitekti

zdroj: archinfo.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá