Takto vyzerá produktívna rutina Elona Muska

Timotej Vančo / 14. júna 2017 / Zaujímavosti

Aký rozvrh by si čakal od najväčšieho inovátora, ktorý chce mať na cestách autonómne autá a ľudstvo dostať na Mars? Rozhodne je to jeden z najviac „rozlietaných“ ľudí na svete.

Zakladateľ spoločnosti Tesla a SpaceX zvyčajne trávi celý svoj pracovný týždeň vo svojich dvoch spoločnostiach. V priebehu piatich minút sa snaží obliecť a najesť sa. Preskakuje zbytočné telefónne hovory a tiež zbytočné e-maily, pri ktorých by strácal produktivitu.

Pozri sa teda bližšie, ako vyzerá pracovný deň a týždeň Elona Muska.

Musk začína svoj deň tak ako mnoho ostatných pracujúcich ľudí. Začína pracovať okolo 7:00h ráno. V nedávnom článku sme ťa tiež informovali o tom, ako dlho spáva.

foto: simple.wikipedia.org

Musk zvyčajne preskakuje raňajky. Príležitostne sa zastaví na tak dlho, aby si stihol spraviť rýchlu kávu alebo omeletu.

Jedna vec, na ktorú si vždy urobí čas, aj keď má toho veľa, je sprchovanie. Sám raz povedal, že je to jeho typický zvyk, ktorý vždy robí.

foto: commons.wikimedia.org

Akonáhle je Musk už hore a pripravený posúvať svet vpred, začne sa riadiť podľa svojho nasekaného kalendára, ktorého rozvrh je rozdelený po 5 minútach. Musk je tiež známy svojím workoholizmom, kedy sa práce venuje 85 až 100 hodín týždenne.

foto: flickr.com

Žiadne dva dni nie sú pre Muska rovnaké. V pondelok a piatok trávi čas v SpaceX v LA. V utorok, v stredu a vo štvrtok pracuje v Tesle. Portál Quartz odhaduje, že v Tesle pracuje v priemere 42 hodín týždenne a v SpaceX pracuje 40 hodín týždenne. Musk tiež povedal, že zvyčajne trávi niekoľko hodín aj prácou na neziskovom projekte umelej inteligencie OpenAI.

foto: commons.wikimedia.org

Cez víkend tiež samozrejme čas nestráca. V sobotu zvyčajne zostane ešte v SpaceX a v nedeľu sa snaží tráviť čas so svojimi piatimi synmi. Často ale musí byť online a písať e-maily a venovať sa popri času s rodinou aj práci. Multitasking je kľúčovou súčasťou stratégie  Muska, ktorý takto dokáže pracovať čo najviac hodín.

Aby si Musk udržal svoj pracovný deň na uzde, vynecháva väčšinu telefonátov. Tiež uprednostňuje používanie nejasnej e-mailovej adresy, ktorá zabráni ľuďom spamovať jeho doručenú poštu.

foto: flickr.com

Musk nestráca s jedením skoro žiadny čas. Svoj obed si zoberie na stretnutia a dokáže ho do seba nahádzať za 5 minút. Pokiaľ ide o nápoje, jedným z jeho favoritov je Diet Coke. Portál CBS predtým informoval o tom, že preferuje francúzsku kuchyňu, grilovanie a whisky.

Elon si sa tiež snaží držať v kondícii, a preto navštívi posilňovňu aspoň raz alebo dvakrát týždenne.

foto: commons.wikimedia.org

Napriek svojmu zaneprázdnenému životu tiež venuje dostatok času čítaniu. Niektoré jeho obľúbené tituly zahŕňajú fantastickú klasiku „Pán prsteňov“, biografie inovátorov ako Benjamin Franklin a Albert Einstein, a obskurnú 87-ročnú históriu o slávnych dobrodruhoch nazvaných „Dvanásť proti bohom“.

zdroj článku: businessinsider.com

Pridať komentár (0)