Táto interaktívna mapa Ameriky prezradí, kde žijú najväčší boháči a kde je naopak najväčšia chudoba

  • Softvérová firma Esri predstavila veľmi zaujímavý produkt, ktorý prezradí, ako to vyzerá v Amerike s rozložením bohatstva
  • Vďaka interaktívnym mapám získa používateľ veľmi presný prehľad o najbohatších a najchudobnejších miestach v Amerike
mapy príjmov
facebook.com
  • Softvérová firma Esri predstavila veľmi zaujímavý produkt, ktorý prezradí, ako to vyzerá v Amerike s rozložením bohatstva
  • Vďaka interaktívnym mapám získa používateľ veľmi presný prehľad o najbohatších a najchudobnejších miestach v Amerike

Princíp, na základe ktorého mapy fungujú, je pomerne jednoduchý a intuitívny. Príjmy sú prehľadne rozdelené do štyroch farieb. Modré body reprezentujú miesta, kde je zárobok najmenej 81 000  ročne. Ružové body reprezentujú výšku zárobku od 40 500 do 81 000 €. Fialové body reprezentujú ročný platový rozsah medzi 20 250 až 40 500 eurami. No a obrovskú smolu majú ľudia, čo sa narodili v červenom pásme. Červený bod totiž predstavuje ročný príjem menší ako 20 250 €.

V červenej zóne by si určite nechcel bývať, keďže takýto ročný plat je v Amerike jednoducho totálnym fiaskom. Body môžu mať rôzne veľkosti. Ak sú väčšie ako priemer, tak to znamená, že sa v tejto oblasti nachádza väčšina domácností s príslušným príjmom. Ako sa dalo čakať, najviac bohatstva sa nachádza práve v tých najväčších mestách. Nie je preto prekvapením, že najviac žiarivo modrej farby nájdeš v centrách veľkomiest.

Príkladom sú Los Angeles či Washington DC. Ak sa však pozrieš mimo centra mesta, tak uvidíš, že v Los Angeles je množstvo štvrtí s príjmom nižším ako 20 250 €. Pravidlo, že veľkomestá majú dostatok pre každého, nie je pravda. Najviac bohatých nájdeš napríklad v Hollywoode, Santa Monike či na okolitých kopcoch, kam často utekajú boháči pred ruchom veľkomesta. Ak si mal o Amerike neskutočné predstavy, tak vedz, že v krajine žije v červených bodoch až 22 % obyvateľstva. Dosť veľké množstvo. Iba štvrtina obyvateľstva ma príjem presahujúci 81 000 € za rok.

Ukazuje sa, že existujú obrovské rozdiely medzi susediacimi štvrťami v rámci jedného mesta. Príkladom môže byť napríklad Detroit. V kedysi prekvitajúcom meste žije v súčasnosti viac ako štvrť milióna obyvateľov pod hranicou chudoby. Veľmi dobre sú na tom obyvatelia Manhattanu v New Yorku, kde je finančne za vodou takmer každý.

Top mestom pre život je San Francisco, v ktorom zarába väčšina ľudí nadpriemerne. Ak by si teda niekedy uvažoval o presťahovaní sa do Ameriky, určite by si mal navštíviť nasledovný web a rozhodnúť sa, ktoré miesto na bývanie si vybrať. Je tu totiž pekná šanca, že aj ty uspeješ a prispeješ do štatistík jedným modrým bodíkom.

zdroj: businessinsider.com , esri.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech