Teenageri milujú fast food. Za svoju najobľúbenejšiu sieť ale McDonald’s nezvolili

  • Amerika je rajom fast foodov, siete rýchleho občerstvenia tak v krajine neobmedzených možností priam prekvitajú
  • Nie je vôbec prekvapivé, že sa konajú pravidelné sútaže o najlepší fast food
sander-dalhuisen-715419-unsplash
Unsplash
  • Amerika je rajom fast foodov, siete rýchleho občerstvenia tak v krajine neobmedzených možností priam prekvitajú
  • Nie je vôbec prekvapivé, že sa konajú pravidelné sútaže o najlepší fast food

Amerika patrí medzi najmocnejšie krajiny sveta. So zdravotným stavom obyvateľov je to však predsa len trošku horšie. Chabý zdravotný stav obyvateľstva ide ruka v ruke s rozširovaním sietí rýchleho občerstvenia, a to hlavne vo väčších mestách, kde je životný štýl natoľko rýchly, že človek je vlastne rád, ak sa stihne najesť včas. Potrebu po rýchlom občerstvení uspokojujú práve fast foody. Takéto jedlo má však negatívnu stránku, je pomerne nezdravé.

A tak má najmocnejšia krajina na svete paradoxne najviac obéznych ľudí kilometer štvorcový. Obezita v USA je epidémiu, ktorá sa z roka na rok rozširuje na nové a nové územia. Reštaurácie rýchleho občerstvenia však na počudovanie praskajú vo švíkoch a ich obľuba aj napriek výstrahám lekárov narastá. Čoraz viac a viac mladých ľudí začína konzumovať práve tieto pomerne nezdravé jedlá. V Amerike dokonca prebieha hlasovanie o najlepší fast food pre dospievajúcich teenagerov. Táto súťaž sa koná každého pol roka.

Mladí ľudia milujú kuracinu

V tej poslednej zvíťazila u nás pomerne neznáma sieť rýchleho občerstvenia, ktorá ponúka kuracie sendviče. Chick-fil-A je novou kráľovnou pre teenagerov. Americká sieť s prehľadom porazila aj takých velikánov, ako napríklad McDonald’s či Starbucks. Chick-fil-A sa však umiestnila na víťaznej pozícii právom. V mnohých prieskumoch, ktoré sa konali dávno predtým totiž obsadzovala vrcholné pozície. V kvalite jedla a zákazníckych služieb na ňu jednoducho konkurencia nemá. Tieto silné stránky si zapamätá každý zákazník, a tak víťazstvo nebolo prekvapením.

Obľúbenosť u večne sa ponáhľajúcich ľudí zaručila spoločnosti, ktorá funguje už 71 rokov obrovské zisky. Je to vôbec jedna z najlepšie zarábajúcich reštaurácií v USA. Legendárne KFC zarobilo v prepočte 889 000 € na jednu prevádzku. U Chick-fil-A to bolo 3,55 milióna eur. Reťazcu sa začalo neskutočne dariť v posledných ôsmych rokoch, a to vďaka agresívnemu obsadzovaniu trhu. V južných častiach Ameriky má tento fast food takmer kultový status. Momentálne jeho obľuba narastá aj v New Yorku.

Celkové tržby za rok 2016 dosiahli 6,4 miliardy eur. O rok neskôr to bolo už 7,3 miliardy eur. Úspech sa dal samozrejme čakať. Mladí ľudia, ktorí sú kľúčovou časťou trhu pre reštaurácie rýchleho občerstvenia, totiž tvoria väčšinu tržieb.

zdroj: businessinsider.com , wikipedia.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech