Televízia dostala vysokú pokutu. Slovákom servírovala príliš veľa reklamy

  • Dôvodom pokút, ktoré dostala televízia Joj a jej dcérsky kanál Plus, boli sťažnosti divákov
  • Tí tvrdili, že obe televízie im znepríjemňujú sledovanie programov reklamami, ktorých bolo viac ako je povolené množstvo
televízia
flickr
  • Dôvodom pokút, ktoré dostala televízia Joj a jej dcérsky kanál Plus, boli sťažnosti divákov
  • Tí tvrdili, že obe televízie im znepríjemňujú sledovanie programov reklamami, ktorých bolo viac ako je povolené množstvo

Súkromné televízie žijú prevažne z reklám. Čím viac záujemcov o reklamu, tým vyššie zisky. Televízia Joj nemá pravdepodobne o inzerentov núdzu. Preto sa rozhodla o nenápadné zvýšenie počtu reklám počas vysielania svojich programov. Pravdepodobne si vo vedení mysleli, že diváci si vyšší počet reklám nevšimnú, avšak podcenili ich. Vždy totiž existuje zopár bystrých očí, ktorým neujde takmer nič.

Títo diváci si intenzívnejšiu reklamnú masáž okamžite všimli a začali podnikať náležité kroky. O sledovanie neetických postupov a porušení počas vysielania sa na Slovensku živo zaujíma Rada pre vysielanie a retransmisiu, ktorá pravidelne zasadá. Aktuálne riešila podozrivo vysoké množstvo reklám a porušenie zákona o ochrane maloletých.

Vysielateľ Mac TV, programová služba Joj Plus, dostala pokutu vo výške 20-tisíc eur za porušenie počtu povolených prerušení programu reklamou v súvislosti s vysielaním programu Život je boj ešte z januára tohto roka a za porušenie vysielacieho času vyhradeného reklamným šotom v súvislosti s vysielaním dňa 30.1. 2018.

Rada pre vysielanie a retransmisiu uložila sankciu – pokutu vo výške 8-tiscí eur TV Joj za porušenie zákona o ochrane maloletých. Program Policajti v akcii označila ako nevhodné pre maloletých divákov do 12 rokov napriek tomu, že obsahovali slovnú agresivitu, expresívne a vulgárne vyjadrovanie. Podľa RVR mali byť klasifikované ako nevhodné pre maloletých divákov do 15 rokov.

Nebolo to však len o trestoch a pokutách. Rada pre vysielanie a retransmisiu povolila vysielanie dvom lokálnym televíziám. Prvou z nich je televízia Zemplín, Hlivištia a Sobrance a druhou televízia Slovan.

Okrem iného začala Rada správne konanie voči rádiám Radio One a Radio One Rock z možného nevyužívania frekvencií na účely, na ktoré boli pôvodne pridelené. Rovných deväť ďalších sťažností zameraných na televízie sa predstavitelia Rady pre vysielanie a retransmisiu rozhodli označiť za neopodstatnené. Diváci sa totiž častokrát sťažujú takmer na všetko a častokrát aj vtedy, keď na to nemajú dôvod.

Zdroj: www.rvr.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech