Tento boxer má našliapnuté stať sa najlepšie plateným športovcom sveta. Podpísal kontrakt za viac ako 360 miliónov dolárov

  • Známemu boxerovi Saulovi Alvarezovi, ktorý prebral žezlo popularity po legendárnom Floydovi Mayweatherovi sa podaril husársky kúsok
  • Keďže je magnetom na divákov, rozhodla sa ho ukoristiť mladá streamovacia služba DAZN.
  • Obetovala na to stovky miliónov dolárov
Alvarez
Saul Alvarez
  • Známemu boxerovi Saulovi Alvarezovi, ktorý prebral žezlo popularity po legendárnom Floydovi Mayweatherovi sa podaril husársky kúsok
  • Keďže je magnetom na divákov, rozhodla sa ho ukoristiť mladá streamovacia služba DAZN.
  • Obetovala na to stovky miliónov dolárov

V správnom čase na správnom mieste. Aj to by sa dalo povedať o populárnom boxerovi Saulovi Alvarezovi. Známy športovec natoľko očaril ľudí stojacich za streamovacou službou DAZN, ktorá sa špecializuje na vysielanie športových podujatí, že sa rozhodli poistiť si ho sumou 365 miliónov dolárov.

Podpisom zmluvy získali práva na vysielanie jedenástich zápasov počas nachádzajúcich piatich rokov.  Alvarez na oplátku získa za každý zápas v priemere 33 miliónov dolárov. Prvý zápas prebehne už 15. decembra v aréne Madison Square Garden. Favorit Saul Canelo Alvarez tu nastúpi proti Rockymu Fieldingovi.

Druhý zápas by ho mal čakať začiatkom mája budúceho roka. Nastúpiť by mal proti Cincovi de Mayovi. Tieto dva zápasy mu teda prinesú 66 miliónov dolárov. Ďalších 50 miliónov dostane za minulomesačné víťazstvo nad Gennadym Golovkinom. Pár miliónov tiež získa od svojich sponzorov. Ak si to zrátaš, zistíš, že za jeden rok sa môže jeho plat vyšplhať minimálne na 120 miliónov dolárov. Táto suma mu zaručí to, že budúci rok by sa mohol umiestniť v rebríčku najlepšie platených športovcov sveta na prvej priečke. Alvarez sa stal najpopulárnejším boxerom po odchode hviezdneho Floyda Mayweathera.

Tomu zodpovedajú aj jeho príjmy. Boxerské zápasy Alvareza vysielala televízna spoločnosť HBO. Tá však s prenosmi končí a bude ich vysielať iba do konca tohto roka. Následne ich zo svojej programovej ponuky úplne vypustí. HBO je už desiatky rokov známa vysielaním športových prenosov, preto je toto rozhodnutie prekvapujúce. Alvarezova zmluva s televíziou HBO skončila presne po jeho septembrovom víťazstve nad Golovkinom.

Fanúšikovia boxu sa preto začali okamžite pýtať, kde ich favorit zakotví. Streamovacia služba DAZN je na trhu iba dva roky. Odvtedy sa však stihla rozšíriť z Nemecka do Austrálie, Švajčiarska a Japonska. Minulý mesiac bola spustená aj v Amerike. Množstvo divákov si získala hlavne vďaka orientácii na bojové športy.

„Táto historická dohoda vyžaduje odo mňa omnoho kvalitnejšiu prípravu, aby som ponúkol fanúšikom ešte lepšie vystúpenia,“ dodal Alvarez.

zdroj: forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK